Тихо та спокійно минув цей тиждень, всі книголюби поховались від холоду по домівках та забарикадувались там з какао і книжками. Щоб вам не довелось висувати свого носа на київські/львівські/житомирські морози, ми розкажемо вам трохи про все, що відбулось цього тижня.

По-перше, 28 лютого ми разом з Антоном Мартиновим та Максимом Нефьодовим сперечались про економіку, «Фрікономіку», нестандартне мислення та державну службу. Якщо ви не змогли тоді до нас приєднатись, ось вам запис трансляції цієї розмови (переглянути дискусію можна за цим лінком). Презентація з доставкою додому так би мовити 😉

По-друге, 1 березня у світі відзначали World Book Day. Це свято авторів та ілюстраторів, книжок і що найважливіше це свято читання. Тож якщо ви пропустили цю дату, то сміливо можете святкувати усі вихідні — вибираєте собі книжку і гайда читати. Або ж завжди можна черговий раз переглянути свої запаси та зібрати трохи книжок для буккросингу чи місцевої бібліотеки. Словом, розважайтесь.

І насамкінець, ви ж чули, що Amazon на днях купила український стартап? З цієї нагоди ми пригадали як Джефф Безос створював свою компанію та підготували для вас невеличкий тест, щоб ви могли випробувати себе у ролі засновника та керівника магазину, де продається все. Пройти тест можна тут.

І, як завжди, до вашої уваги кілька наших традиційних рубрик.

Коротко про все:

#почитати:

 Книжка тижня: «Поведінкова економіка. Як емоції впливають на економічні рішення»  Річарда Талера

Чому ця книжка? Саме за ці дослідження Річард Талер став лауреатом Нобелівської премії з економіки 2017 року.

Цитата на пробу:

«…усі ми — просто звичайні люди, homo sapiens. Проблема полягає радше в моделі, яку використовують економісти, моделі, що замінює homo sapiens уявною істотою із назвою homo economicus, яку я полюбляю скорочено називати екон.

Порівняно з цим уявним світом еконів, звичайні люди (гумани) часто поводяться неправильно, а це означає, що прогнози на основі економічних моделей нерідко грішать неточностями.

У світі еконів є цілий список речей, що вважаються нібито несуттєвими. Екон не купив би завелику порцію їжі на вечерю у вівторок тільки тому, що був голодний, коли ходив по магазинах у неділю. Те, що ти був голодний у неділю, не повинно суттєво впливати на те, який розмір порції ти обереш на вівторок.

Екон також не очікував би подарунка на день народження чи річницю весілля. Чим ця дата відрізняється від інших? Насправді еконів спантеличила б сама ідея подарунків. Екон знає, що найкращий подарунок — це гроші; він дає одержувачеві можливість купити все, що для нього оптимальне. Однак якщо ви не одружені з економістом, я не радив би дарувати гроші на вашу наступну річницю. А навіть якщо й ваш партнер економіст, це, мабуть, усе одно не дуже хороша ідея.

Вам, як і мені, добре відомо, що ми живемо не у світі еконів. А у світі гуманів — звичайних людей. І оскільки більшість економістів — теж люди, вони також знають, що живуть не у світі еконів.

Однак ця модель економічної поведінки, яка ґрунтується на припущенні, що людство складається із самих лише еконів, процвітала, підносячи економіку до вершин, де вона досягла піку свого впливу й де залишається досі»

32 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
новее старее большинство голосов
Уведомление о
Відгуки (1)
nelson
nelson
19.01.2020

Привіт глядачам, я нелсон, моя мати познайомила мене з великим храмом Великої Баби Огбого, коли вона виявила, що не можу завагітніти дружині, це принесло стільки проблем у мій шлюб і призвело до розлучення. вона сказала, що він дуже духовний і може змусити мою дружину повернутися до мене в радості, і ми можемо мати дітей разом. Спочатку я не сумнівався, поки я не зв’язався з ним, а потім кинув на мене могутні заклинання і змусив дружину повернутися. І тепер ми також щасливі з прекрасними дітьми, з того дня, коли Великий Баба Огбого працював на мене і вирішував мої проблеми, я склав… Подробнее »

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації