«Дивись уперед»: як розпланувати життя

07.07.2017

 

Більшість людей прагне рухатися уперед по життю, підкорюючи нові професійні та особисті вершини. В когось це виходить легко та безболісно, а комусь доля підкидає каміння на життєві дороги. Автори книжки «Дивись уперед» (видавництво «Наш формат») Майкл Гаят і Деніел Гаркаві запевняють, що скерувати життя в правильне русло допоможе ефективний життєвий план. Вони радять неодмінно сісти й написати ці 15-20 сторінок і розповідають, як.

 

Це книжка для тих, хто прагне позитивних змін, або відчуває, що життя зупинилося у розвитку і не приносить радість.

 

Чому авторам можна вірити?


Майкл Гаят — колишній голова та генеральний директор найбільшого в світі видавництва релігійної літератури Thomas Nelson Publishers. Він є також експертом у галузі соціальних медіа. Майкл веде блог MichaelHyatt.com, що входить до перших 0,5 % у рейтингу найпопулярніших блогів за даними Google. 

 

А Деніел Гаркаві, генеральний директор «Білдінг чемпіонз», уже понад 25 років навчає провідних підприємців досягати максимальної ефективності, рентабельності й результативності. До клієнтів його компанії належать Bank of America, Mary Kay, Century XXI. Обидва вони – успішні лідери, однак довіряти їх порадам можна насамперед тому, що Майкл та Деніел детально розповідають, як життєвий план допоміг особисто їм стати успішними в усіх сферах діяльності. Тобто цей метод вони перевірили на власному досвіді.

 Як скласти життєвий план


Ось лише кілька порад від авторів бестселера.

·         Визначте, навіщо вам життєвий план. Якщо ви пливете за течією, обміркуйте, куди ви хочете рухатися далі.

·         Щоб ваші зусилля не виявилися даремними, зрозумійте, чому ви зважилися написати план і втілити його.

·         Зіграйте в гру, «Що скажуть про мене родичі й колеги, коли мене не стане». Ця вправа допоможе вам зрозуміти, яку спадщину ви хочете після себе залишити.

·         Визначте пріоритети для кожної сфери вашого життя: роботи, сім’ї, здоров’я, релігії, хобі тощо.

·         Пожертвуйте одним днем і напишіть план. Для кожної сфери життя детально пропишіть цілі та способи їх досягнення.

·         Почніть втілювати план у життя, систематично приділяючи йому час.

 

В кінці книжки є приклади життєвих планів, що значно полегшить вам завдання.

 

Чому вам варто прочитати цю книжку


Автори визначають два види руху по життю: плин за течією і планування. Перший – це вибір пасивної позиції, тоді як другий – ініціативної. Люди, які звикли плисти за течією, часто звинувачують когось або щось у своїй помилках, а ті, що обирають планування – беруть на себе відповідальність за власні вчинки. Який би ви спосіб життя не вели до прочитання книжки, вона дасть вказівки, що робити далі. А саме – як все ж таки створити ефективний план, якщо ви з тих, хто пливе за течією, або як не зійти з правильного маршруту, якщо вже виробили звичку планувати.

 

Перш ніж починати читати, зізнайтеся собі, що, можливо, ваше життя наразі геть не таке, як ви мріяли. Саме усвідомлення цього факту стане першим кроком на шляху до мети.

 

Як написано


Книжка написана легкою мовою від перших осіб. Майкл та Деніел спілкуються з читачем по черзі. «Дивись уперед» — зовсім невелика за обсягом книжка. Вона не містить «води», тому ви, скоріш  за все, з задоволенням прочитаєте її за один день.

 

«Дивись уперед» спершу переконає вас у необхідності життєвого плану. З неї ви зрозумієте алгоритм його створення й отримаєте підтримку щодо втілення порад на практиці.

 

За структурою книжка Гаята та Гаркаві нагадує посібник: тут є розділи, підрозділи та висновки. Це плюс, адже коли ви почнете писати свій життєвий план, то зможете легко орієнтуватися в цьому процесі по книзі.

 

Чому я напишу власний життєвий план


Зізнаюся, основна ідея книжки мене дуже захопила. Я – людина, яка любить порядок, завжди все структурує і «розкладає по поличках». Я звикла увесь час складати списки справ – на день, на тиждень чи на вихідні. Однак саме з книжки «Дивись уперед» я вперше дізналася про концепцію глобального життєвого планування.

 

А після прочитання зрозуміла, на які умовні категорії можу розділити своє життя, та котрі з них у мене відверто провисають. Звісно, важко знайти час на все. Але, як слушно стверджують автори, неможливо досягнути успіху, не створивши гармонії між особистим життям, стосунками з друзями та кар'єрою.

 

Єдине, в чому я не впевнена – це що в мене вийде написати план аж на 10-15 сторінках. Хоча, я думаю, сторінки в цьому ділі не найважливіше. Головне – почати втілювати написане у життя. Я налаштована рішуче.

 

 

Наталія Чуловська, журналістка

 

Фото автора.

 

 

Купити книжку «Дивись уперед» можна тут.

Поділитися в соціальних мережах:
Схожі новини
Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
captcha
Замовлення зворотного дзвінка