Збільшилася сума штрафу за розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з території держави-агресора без дозвільних документів. Розповсюдження на території України такої видавничої продукції без наявності відповідного дозволу тягне за собою накладення на правопорушників адміністративно-господарського штрафу в розмірі 41 тис. 730 грн за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше.


І до новин веселих  – відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури у 2018 році отримала Люко Дашвар – за роман «Ініціація». Про це оголосили на фінальній церемонії, яка пройшла 12 січня. Це вже друге вручення премії.

Коротко про все:

  • Україна вперше братиме участь у Літературній премії Євросоюзу
  • Кінг допоміг зберегти книжкову рубрику у газеті завдяки твіту
  • оголошено номінантів премії ім. Філіпа К. Діка 2019
  • відомі фіналісти премії «Золотий кларнет»
  • Книга року-2018 оголосила короткий список номінації «Дитяче свято»
  • у Львові презентували книжку з малюнками для незрячих дітей
  • американські школи заохочують дітей до читання муралами у вигляді книжок

Пропозиція (майже) на мільйон:

Вакансії:

Книжки тижня

«12 правил життя. Як побороти хаос» Джордана Пітерсона

Якось канадський психолог Джордан Пітерсон відповів на запитання одного з користувачів сервісу Quora «Що найкориснішого про життя мусить знати кожен?». У відповіді він описав правила, якими, на його думку, має керуватися людина.

Як згодом вражено виявив сам Пітерсон — ці правила стали надзвичайно популярними, а його лекції та виступи спровокували серйозну суперечку.

Порівнюйте себе з тим, ким ви були вчора, а не з тим, ким хтось інший є сьогодні. Перш ніж критикувати світ, наведіть лад у власному домі. Прагніть чогось важливого (а не вигідного)… Кожне правило Пітерсон підкріплює аргументами з біології, літератури, міфології та психології.

Не треба в усьому звинувачувати капіталізм, соціалізм чи своїх ворогів. Не треба намагатися змінити державу до того, як розберетесь у собі. Майте смиренність. Якщо не можете навести лад у власному домі, як ви можете навести його в місті?

«Міфи про охорону здоровʼя. Як не помилитися, реформуючи медичну систему» Генрі Мінцберґа

«…корова працює як система, і всі її частини гармонійно взаємодіють. То чому система охорони здоров’я так не може?» — Генрі Мінцберґ.

Нарікання на систему охорони здоров’я виникають у всіх країнах світу. Та навіть проблеми доволі часто схожі: керівництво відокремлене від реальної роботи, шаблонне лікування переважає над піклуванням, а фахівці бачать «пацієнта», а не людину…

Як налагодити грамотний менеджмент у цій сфері? Чи можна керувати охороною здоров’я як бізнесом? Чи корисна в цій сфері конкуренція?

Гуру менеджменту Генрі Мінцберґ намагається дати відповіді на ці запитання у книжці. Корисно, просто і для всіх зацікавлених.

Поки хворі об’єднаним фронтом вимагають більше видатків, здорові діють як загальне лобі національного рівня і прагнуть менших витрат.

Це погана комбінація: через неї система охорони здоров’я нездужає.

«Рівні серед нерівних. Як добрі наміри знищують середній клас» Едвард Конард

Суспільство помилково звинувачує успіх 1% найбагатших у замороженні зарплати середнього класу, — говорить автор. І водночас те саме суспільство залишає без уваги справжні причини повільного зростання економіки — торгівлю, торговий дефіцит, імміграцію…

Так, повільне зростання середнього класу є серйозним викликом для економіки. Але прості методи перерозподілу доходів неефективні, стверджує Конард.

Як боротися із нерівністю в умовах ринкової економіки? Чи варто вводити жорсткі обмеження на збагачення найбагатших?

На всі ці питання намагається дати відповідь Едвард Конард.

Що більше розвивається економіка, то більше цінуються інновації. Успішні новатори, які досягли великого економічного успіху, такі як Стів Джобс чи Білл Ґейтс, заможніші, ніж їхні попередники з минулого. Це просте множення. І вони стають багатшими порівняно з лікарями, шкільними вчителями, водіями автобусів та іншими працівниками, що мають середній дохід й оплата праці яких обмежується кількістю клієнтів, котрих вони можуть обслужити.

90 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації