Цей тиждень видався багатим на результати літературних премій. Так, 12 грудня стали відомими лауреати премії міста літератури ЮНЕСКО. Премію міста літератури ЮНЕСКО отримав Петро Яценко за роман «Нечуй. Немов. Небач». Спеціальні відзнаки також отримали перекладачки Ярослава Стріха (за переклад роману Кейт Аткінсон «Руїни бога») та Ольга Любарська (за переклад роману Сильвії Платт «Під скляним ковпаком»).

—————————————————-

А вже 14 грудня оголосили лауреатів премії Книга року-BBC.

Переможцем став Юрій Андрухович із романом «Коханці Юстиції»Переможцем премії «Дитяча Книга року BBC-2018» став Сашко Дерманський із книгою «Мері». Серед книжок-претендентів на «Книгу року ВВС – Есеїстика-2018» журі обрало «Церебро» Андрія Бондара.

—————————————————-

Forbes опублікував рейтинг письменників, які отримали найбільше прибутків цього року. В списку опинилося одинадцять авторів, які продали разом 24.5 мільйонів книжок та заробили 283 мільйони доларів. Перших три місця у списку зайняли Джеймс Паттерсон – 86 млн доларів, Джоан Ролінґ – 54 млн доларів та Стівен Кінг – 27 млн доларів.

Коротко про все:

  • відомі фіналісти премії імені Шевельова;
  • Букерівська премія визначила журі 2019-го року;
  • Держкомтелерадіо не впустив в Україну ще 26 книжок з пропагандою;
  • Маріз Конде прийняла альтернативну Нобелівську премію з літератури;
  • Український культурний фонд шукає експертів з літератури;
  • за мотивами «Знедолених» Гюго створюють телесеріал;
  • відомі дати проведення мистецького фестивалю “Ї”;
  • першодрук «Ідеального чоловіка» Вайльда з автографом продали на аукціоні;
  • німецький розробник створив літературну карту для пошуку схожих за стилем письменників.

Читати:

Дивитися:

Пропозиція (майже) на мільйон:


Книжки тижня


 

«Мета. Процес безперервного вдосконалення» Еліягу Ґолдратта та Джеффа Кокса

 

Уявіть, що у вас є рівно три місяці, щоб вивести свій бізнес із кризи, або ж ви втратите все. Що ви робитимете? Саме стільки часу є у головного героя, щоб дати всьому раду. І ця книжка покаже вам, як це зробити.

Бізнес-роман Ґолдратта і Кокса став класикою та допоміг трансформуватися сотням компаній по всьому світу.

 

…будь-яку організацію потрібно розглядати як ланцюг. І це найважливіше. Можемо відштовхуватися від цього. Оскільки міцність ланцюга визначається міцністю його найслабшої ланки, то перший крок до вдосконалення організації — визначити цю найслабшу ланку.

«9,99. Міф про чесну ціну» Вільяма Паундстоуна

 

Ґрунтовний аналіз того, як ми сприймаємо ціну та чому ці цифри часто оманливі.

«Вартість товарів здебільшого залежить від обставин. Вона буває не менш оманливою, ніж відображення у дзеркалі в кімнаті сміху»

Автор аналізує, як продавці «граються» зі споживачами, змінюючи розмір упаковки, як дизайн товару впливає на нашу оцінку, що відбувається, коли ціна закінчується на магічні 9,99.

Книжку рекомендують відразу два лауреати Нобелівської премії з економіки — Деніел Канеман, автор книжки «Мислення швидке й повільне», та Річард Талер, автор «Поштовху» і «Поведінкової економіки».

 

«Через те, що нам кажуть, скільки повинна коштувати та чи та річ, у нас з’являється оманливе відчуття, що ми добре орієнтуємося в цінах.

Споживачі нагадують людей із вадами зору, які здатні орієнтуватися у знайомому середовищі, бо запам’ятали, де розташовані меблі. Та це не означає, що вони добре бачать».

42 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації