На наше з вами щастя, у світі книжок останнім часом новин все більше – більше нових книжок, більше подій, більше цікавих матеріалів. Щоб ви не блукали просторами мережі в пошуках інформації, ми вирішили трохи полегшити вам життя та об’єднати всі цікаві новини за тиждень в одному матеріалі —  своєрідному книжковому дайджесті.

Новиною №1 в наших широтах стало звільнення директорки Українського інституту книги Тетяни Терен, яку було призначено на цю посаду лише в серпні минулого року. Як написала сама Тетяна на сторінці у Facebook, «я абсолютно відкрито визнаю поразку, про яку говорить Грицак [текст про покоління 30-літніх], визнаю, що не до кінця уявляла «поле битви», як радять у підручниках з адмінстратегії, що недостатньо критикувала і тиснула, бо врешті переконалася, що тиск не дає результату».

Є і хороші новини (наскільки це можливо) — команда Інституту, зібрана Тетяною, нікуди наразі розходитися не збирається і продовжить роботу над всіма розпочатими проектами.

Новина №2 — 25 січня у київській книгарні “Є” на Лисенка оголошували-нагороджували (кого як) переможців премії “Літакцент року – 2017”.

Отож, у номінації «Поезія» журі переможця не визначило (претендували на відзнаку Галина Крук і «Доросла», Павло Коробчук і «Хвоя», Маріанна Кіяновська і «Бабин Яр. Голосами», Олександр Мимрук і “Цукровик”,  Василь Карп’юк і «Глінтвейн дорогою на Говерлу»).

У інших номінаціях журі з переможцями таки визначилось:

  • «Проза» — Сергій Жадан та «Інтернат»
  • «Поезія і проза для дітей» — Іван Андрусяк і «Лякація»
  • «Есеїстика й художній репортаж» — Артем Чех і «Точка нуль»
  • «Літературознавство» — «Поховання на могилі» Михайла Назаренка.

Золоту бульку отримав Олександр Ірванець та його «Харків-1938».

За цим лінком, до речі, можна переглянути відео з нагородження.

Глобальна і сумна новина — світ попрощався з неймовірною фантасткою Урсулою ле Ґуїн, відомою, зокрема, за  серією «Земномор’я». Згадуємо, якою вона була разом з New Yorker.

Коротко про все:

  • в Україні з’явилась база перекладачів та перекладачок, які перекладають з/на української/українську;
  • в google play продаватимуть аудіокнижки;
  • книжки та рукописи поетки Сильвії Плат можна буде купити на аукціоні;
  • Президент визначив порядок призначення стипендій для молодих письменників (і не тільки для них)
  • в Туреччині відкривають бібліотеку, створену з книжок, які викинули у сміття

#почитати:

Куди піти наступного тижня:

30 січня — перша зустріч читацького клубу «Нашого формату» в цьому році. Будемо говорити та дискутувати про «Цивілізацію» Ніла Ферґюсона та його висновки щодо успішності Заходу.

Спікер — президент компанії «Євроіндекс», викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар, модератор — журналістка та засновниця Brain&Ukraine Міріам Драгіна.

Де: клуб “Наш формат” (м. Київ, провул. А.Горської, 5).

Зареєструватись можна тут.

Також можна перевірити календар  Літцентру й обрати собі щось до смаку.

41 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації