Наш формат | Блог > Дайджести > Книжкові підсумки тижня: нова директорка ПЕН-клубу, «Сердешна Оксана» і етика
 

Книжкові підсумки тижня: нова директорка ПЕН-клубу, «Сердешна Оксана» і етика

В Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу з’явилася виконавча директорка. Цю посаду тепер обіймає Тетяна Терен (колишня директорка Українського інституту книги). Журналістка працюватиме на захист прав українських письменників та загалом на розвиток та активізацію діяльності організації.

Цього тижня Міністерство культури України затвердило склад наглядової ради Українського інституту книги. До складу ради увійшли:

 • президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін;
 • філософ та письменник Тарас Лютий;
 • письменниця, правозахисниця і телеведуча Лариса Денисенко;
 • народний депутат Борислав Береза;
 • письменник, журналіст, кіносценарист Андрій Курков;
 • народний депутат Микола Княжицький;
 • заступниця генерального директора з наукової роботи Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Наталія Розколупа.

Нагадуємо, раніше конкурсна комісія визначилась з новою директоркою Інституту книги. Нею рекомендовано призначити президентку ГО «Форум видавців» Олександру Коваль.

Коротко про все:

Читати:

Дивитись:

Куди піти:

 

Пропозиція (майже) на мільйон:

 • 10% знижки на 20 книжок, які вчать перемагати; діє до 8 серпня;
 • 25% знижки на книжки «Усі ми трохи дивакуваті» та «Пробуй, не зупиняйся» Сета Ґодіна, діє до 5 серпня;
 • 7% знижки на пригодницькі романи, діє до 8 серпня;
 • 10% знижки на українські переклади книжок Джоджо Мойєс.

Книжки тижня

«Суперфрікономіка» Стівена Левітта і Стівена Дабнера

 

Попереджаємо, ця книжка починається з брехні.

«Суперфрікономіка» Стівена Левітта і Стівена Дабнера розвінчує міфи та змінює уявлення про буденність. У ній ви знайдете не лише цікаві факти про м’ясо кенгуру (і як це пов’язано з потеплінням), а й ще більш епатажні та провокативні факти.

Як вчинить майбутній терорист, чому ви кидаєте гроші жебракам і чи справді у вас альтруїстичні наміри. Це та інше читайте у книжці.

 

Можливо, дітей, які багато дивились телевізор, погано підготували до життя в суспільстві та не навчили розважатись інакше. Можливо, дивлячись телевізор, люди хочуть мати те, чого в них немає, навіть якщо для цього треба зважитись на крадіжку. А можливо, справа взагалі не в дітях. Можливо, мама з татом просто вирішили, що дивитись телевізор цікавіше, ніж виховувати дітей

«Протестантська етика і дух капіталізму» Макса Вебера

 

Хочете зануритися у світ класичної соціології?

Думаєте, що Макс Вебер обстоює протестантизм та капіталізм як важелі прогресу?

Прочитайте працю та дайте собі відповіді на ці запитання. Науковець аналізує “феномен” віросповідання та соціального розшарування, а також роздумує про зв’язок між аскетизмом та капіталістичним духом.

 

Пуританізм стояв біля колиски сучасної «економічної людини». Щоправда, пуританські життєві ідеали також часом не витримували натиску надто сильних «спокус», що, як добре знали пуритани, приховувало в собі багатство

Написано Наш формат