Разом із Тімом Куком керувати Apple, описувати язик дятла та малювати «Джоконду» в компанії да Вінчі, сміятися з героями нової збірки Подерв’янського. Вивчати data science, фізику, походження мови та маркетинг. Практикувати нову методику ухвалення рішень та позбуватися соціальних наративів… Усе це 11 новинок вересня від «Нашого формату».

«Тім Кук. СЕО, що вивів Apple на новий рівень» Ліендер Кені

Ніхто й ніколи не міг подумати, що Стіва Джобса на посту замінить Тім Кук. Ані в Apple, ані поза компанією Кука не вважали тим лідером, втіленням якого був Джобс. Схоже, що навіть сам Кук про це не думав. Попри те, що він і так фактично керував Apple. І навіть за таких умов дзвінок Стіва і пропозиція стати CEO компанії стали для Кука несподіванкою.

Як згадує сам Кук, він відчайдушно хотів продовжити справу Джобса і «витиснути себе до краплі у бізнес», але ніколи не мав на меті бути Джобсом. «Я знав, що можу бути лише собою», — продовжував він, — «тому намагався бути найкращою версією Тіма Кука».

І саме так він і зробив — Apple під керівництвом Кука рве усіх. От цю історію — про життя та кар’єру СЕО Apple, його шлях від непомітного менеджера до легенди бізнесу — нам і розказує журналіст Ліендер Кені.

«Наша бізнес-модель дуже проста: ми продаємо чудові продукти»

Презентація книжки на 26 Bookforum у Львові: Дискусія «Як працювати з айтішниками і не збожеволіти»

«Довго і щасливо. Відкиньте ілюзії про ідеальне життя» Пол Долан 

Забудьте про ідеальне життя. Його не існує. Хай там що диктують нам соціальні норми — здобути освіту, одружитися, народити дітей, багато заробляти й дотримуватися здорового способу життя….

Пол Долан, викладач поведінкових наук, наводить численні дослідження, які показують, що далеко не всі почуваються щасливими у шлюбі чи коли заробляють більше, ніж сусід. На прикладі реальних життєвих історій автор допоможе розібратися в собі та зрозуміти, чи станете ви щасливішими, якщо відмовитеся від усталених сценаріїв та оберете власний варіант.

«Проживати своє життя згідно з суворими правилами й настановами означає забрати дещицю свободи волі, яка у нас є.

Нам треба припинити використовувати упереджені ідеї про те, яким має бути щасливе життя, й натомість подивитись на те, як ці ідеї втілюються у реальному житті — нашому або тих, на чиї життя ми впливаємо»

«Механізм свободи. Анархія вільного ринку» 

Девід Фрідман

Професор права Девід Фрідман — теоретик анархо-капіталізму. Він переконаний: розвиток інститутів приватної власності є саме тим механізмом свободи, який дасть змогу кожній людині жити так, як їй хочеться.

Чи може анархо-капіталізм бути кращим, ніж сучасна система? Чи реально створити суспільство на основі добровільної співпраці без керівних інституцій та ринкових взаємин? Як легалізація азартних ігор чи наркотиків може вплинути на суспільну динаміку?

У цій книжці Фрідман, розглядаючи різні аспекти такого ідеологічного ладу, намагається переконати, що вільний ринок може не лише регулювати сферу товарів і послуг, а й диктувати закони та встановлювати правила, що діють у суспільстві.

«Мета цієї книжки — переконати вас, що лібертаріанське суспільство буде вільним та привабливим, що інститути приватної власності — це механізм свободи, яка дозволяє кожній людині в цьому складному та взаємозалежному світі жити так, як їй хочеться»

«Data Science для бізнесу» Фостер Провост, Том Фоусет

У цій книжці експерти Фостер Провост і Том Фоусетт пояснюють, як оцінити роль даних у вашому бізнесі, як їх трактувати й узагальнювати та якими принципами керуватися, щоб використати зібрану інформацію для розвитку вашого бізнесу.

Серйозний математичний бекґраунд для цієї книжки не потрібен, заспокоюють Фостер та Провост.

«Data Science для бізнесу» призначена для декількох типів читачів:

• людей бізнесу, які працюватимуть зі спеціалістами з аналізу даних;

• розробників, які будуть впроваджувати пов’язані з data science рішення в життя;

• людей, які хочуть у майбутньому професійно працювати з даними.

«Без потрібних даних навіть найкращі дата-спеціалісти не дадуть великих результатів. Рішення не стануть набагато кращими, якщо у вас будуть ідеальні дані, але не буде людини, яка зможе з ними якнайкраще впоратися»

«Походження мови. Як ми навчилися говорити» Деніел Еверетт

Коли людина навчилася говорити? Якою була перша людська мова? Як розвивалися мови світу? У цій книжці Деніел Еверетт, лінгвіст та автор 12 книг з мовознавства, змальовує захопливу еволюцію — від появи перших слів до більш ніж 7000 окремих мов, якими людство спілкується нині.

«Я заперечую ідею мови як інстинкту, її вроджений характер», говорить Еверетт, який також стверджує, що мови мають між собою більше відмінного, ніж схожого. Вони поступово розвинулися з окремих культур, одночасно об’єднуючи людей у тісні спільноти та пристосовуючись до їхніх потреб.

«Успіх людей багато в чому визначився тим, що, навіть маючи м’яку шкіру, позбавлені гострих кігтів і великої фізичної сили, вони здатні спілкуватися між собою.

Завдяки мові люди можуть планувати, обмінюватися знаннями, навіть залишати досвід майбутнім поколінням. У цьому й корінь переваги людства над усіма іншими земними видами»

Презентація книжки на 26 Bookforum у Львові: «Коли ми заговорили українською. Бесіда про історію мов»

«Як зростають бренди» Байрон Шарп

Маркетологи звикли діяти інтуїтивно та часто не можуть пояснити, чому одні рекламні кампанії — успішні, а інші — провальні. Втім, багато шаблонів споживацької поведінки можна передбачити, стверджує експерт із маркетингу Байрон Шарп.

Саме ці прогнози допоможуть побудувати контрольовану й результативну маркетингову стратегію, яка приведе до збільшення продажів і зростання бізнесу.

У цій книжці Шарп описує універсальні закони маркетингу, які однаково ефективно працюють у різних країнах і для різних типів компаній: від маленьких фірм до національних брендів, від крафтових товарів чи унікальних послуг до масового продукту.

«Ця книжка для маркетологів, готових опанувати новий, науковий підхід до своєї галузі та позбутися забобонів, які сьогодні іменують «маркетинговою теорією»

«Диванні експерти» Томас Ніколс

У наш час кожен вважає себе експертом. Усі дають поради, як керувати країною, реформувати економіку, лікувати хвороби чи правильно харчуватися.

Ніхто більше не розмежовує думок обивателів і фахівців, а головна мета будь-якої розмови — довести, що хтось не має рації. Відкидання порад фахівців прирівнюється до утвердження власної незалежності: своєрідний спосіб уберегти свої его від того, щоб почути: ви помиляєтеся.

Та найгірше полягає в тому, що ми пишаємося невіглаством. Люди не лише вірять у щось тупе, а й активно опираються навчанню та не бажають відмовлятися від власних помилкових думок.  Томас Ніколс у книжці аналізує причини цієї ситуації та намагається зрозуміти, як перетворити диванні балачки в результативні дискусії.

«Це небезпечні часи. Ніколи ще люди не мали стільки доступу до знань і водночас не чинили такого опору пізнанню»

«Проста фізика. Від атомного ядра до межі Всесвіту» Волтер Левін, Воррен Ґольдштейн 

Професор Волтер Левін, популяризатор фізики і талановитий викладач, не втомлюватиме вас теоріями та формулами, а проведе далі — у світ експерименту.

Коли Волтер Левін знайомить нас із дивами фізики, це наче чари. У чому його секрет? «Я показую людям їхній власний світ, — каже Левін, — світ, який вони добре знають, але на який не дивляться очима фізика — поки що.

З цією книжкою ви наново відкриєте закони Ньютона, ефект Доплера і рівняння Бернуллі та нарешті зрозумієте різницю між вагою і масою. А ще вона допоможе вам побачити, як фізика висвітлює закономірності нашого світу і яка вона приголомшливо довершена і красива.

«Для мене фізика — це спосіб побачити, як красиво і чудернацько все переплетено: видовищне і буденне, безмежне і миттєве. Саме так я намагався оживити фізику для своїх студентів. На мою думку, значно важливіше показати їм красу відкриттів, ніж зосереджуватися на складних формулах»

Презентація книжки на 26 Bookforum у Львові: Лекція «Чого ми досі не знаємо про Всесвіт»

«Леонардо да Вінчі» Волтер Айзексон

Художник, інженер, дослідник. Геній словом… Та наліпивши на Леонардо табличку «геній», ми, як не дивно, мовби применшуємо його заслуги — ніби його просто торкнулася блискавка, пише Айзексон. 

Насправді ж геній Леонардо був суто людський, і він викував його сам. Бог не наділив його надлюдським розумом. Леонардо майже не здобув формальної освіти, ледве-ледве розумів латину і так і не опанував ділення у стовпчик. Його геніальність ґрунтується на вміннях, які ми можемо розвивати в собі — на допитливості і спостережливості.

У цій книжці, заснованій на записниках Леонардо та розповідях його сучасників, Айзексон намагається зрозуміти генія та показати, як уміння захоплюватися світом може збагатити кожну мить нашого життя.

«Він бачив красу як у мистецтві, так і в інженерії, і саме здатність їх поєднати зробила його генієм» — говорив Стів Джобс про да Вінчі.

Презентація книжки на 26 Bookforum у Львові: Дискусія «Леонардо да Вінчі: наука як мистецтво»

«Фаскінейшен оф зе івнінг» Лесь Подерв’янський

До найповнішого на даний момент видання — книжки під назвою «Фаскінейшен оф зе івнінг» — увійдуть улюблені читачами (розірвані на цитати) п’єси, есеї, кіносценарії та оповідання.

Вперше у друкованому вигляді можна буде ознайомитись із раніше не опублікованими оповіданнями із серії «Больнічка» та текстами під загальною назвою «SMS-Оповідання».

«Свобода — це завжди думка чи вчинок, що веде вбік; миттєвий стрибок, рух по дотичній. Так чинить хом‘як, коли вистрибує зі свого колеса: його стрибок і є свобода. І хоча вона швидкоплинна, але є можливість знову залізти в колесо і знову вистрибнути або перегризти ґрати клітки»

Презентація книжки у Києві: Лесь Подерв’янський. Презентація книги

Автограф-сесія на 26 Bookforum у Львові: Автограф-сесія Леся Подерв’янського

«Техніка ухвалення рішень» Роджер Мартін, Дженніфер Ріел 

Поведінкова наука доводить: ми приймаємо передбачувані рішення і часто собі на шкоду. Один з найвизначніших мислителів у сфері менеджменту Роджер Мартін висунув теорію інтегративного мислення — її суть полягає у вирішенні проблеми за допомогою протилежних ідей як основи для нового рішення. Разом із Дженніфер Ріел вони досліджували вплив ухвалених рішень на подальшу долю компаній.

У книжці автори з гумором описують та аналізують історії, коли лідери відомих компаній опинилися перед вибором (от як, наприклад, керівник LEGO Group, який мав вирішити, яким буде «Леґо. Фільм») й діляться досвідом прийняття рішень, що принесуть вам успіх.

Перед вами своєрідний практичний посібник, який автори радять не просто читати, а активно застосовувати до власних викликів та проблем. Наприкінці більшості розділів ви також знайдете форми-шаблони, які допоможуть структурувати інформацію.

«Ваша мета — знайти третій і кращий шлях, тобто таке рішення, яке б розв’язувало проблему на якісно вищому рівні, ніж початкові варіанти»

156 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
новее старее большинство голосов
Уведомление о
Відгуки (15)
trackback

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: nashformat.ua/blog/apple-fizyka-da-vinchi-ta-podervyanskyj-11-novynok-veresnya […]

trackback

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: nashformat.ua/blog/apple-fizyka-da-vinchi-ta-podervyanskyj-11-novynok-veresnya […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: nashformat.ua/blog/apple-fizyka-da-vinchi-ta-podervyanskyj-11-novynok-veresnya […]

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації