Вітаємо! Ви вперше зіткнулися з роллю лідера. Можливо, це те, чого ви чекали, або, можливо, це сталося тому, що в процесі масштабування компанії, в якій ви працюєте, раптом знадобилася керівна ланка. У будь-якому випадку, ви відчуваєте, що знаходитесь на шляху до величі і все йде, як по маслу.

Але поки реальність і підвищення змушує панікувати: як впоратися з управлінням командою? У статті для  99U аналізуються підходи віце-президентки з дизайну в Facebook Джулі Чжо.

Урок 1. Якщо «все добре», хтось бреше

Коли співробітник раз у раз каже вам, що «все добре», саме час копнути глибше. Це може означати, що насправді він надто сором’язливий чи наляканий, аби сказати, у чому проблема. Ви не можете допомогти, якщо не знатимете в чому справа, а тому завоювати довіру команди — ваш головний пріоритет.

Як менеджеру вам потрібно побудувати модель позитивної підтримки до прозорості, критики та співчуття. Тоді, коли хтось скаже, що справи просуваються не надто добре, він тим самим продемонструє, що довіряє вам. Звичайно, ситуація може бути не найкращою, але стосунки важливіші.

Урок 2. Розвивайте сильні сторони

Амбітні люди часто хочуть знати про власні слабкі сторони, аби вони могли потім це виправити. Це, звісно, корисно, але такий підхід не враховує один момент — цих людей взяли на роботу за їхні сильні сторони. Тому коли ваші співробітники надміру зосереджені на навичках, які потребують вдосконалення, ігноруючи сильні сторони, перенаправляйте їхню увагу. Виділіть конкретну цінність, яку вони приносять. 

Набагато ефективніше вибудовувати стратегію довкола сильних сторін, аніж довкола слабких.

Переконайтеся, що ваші співробітники знають, що їхня цінність — це те, що ви бачите в них, і що ви очікуєте від них. Менеджер вищої ланки може зробити це з усіма командами.

Урок 3. Визначте відповідальних

Переконайтеся, що ваші працівники знають, хто і за що відповідає. Коли обов’язки незрозумілі, завдання можуть залишитися невиконаними. Окремі члени команди, не впевнені, чи мали вони зробити те чи інше завдання, займуть оборонну позицію і наступної миті у вашій команді запанує токсичне середовище. І це буде ваша провина.

Незалежно від того, наскільки вдалим є черговий мозковий штурм, переконайтеся, що наприкінці кожної зустрічі усі розуміють, які кроки і за ким закріплені. Електронний лист із розподілом завданнь між членами команди також непогана ідея.

Урок 4. Забудьте про «принцип бутерброда»

Добре бути хорошим, але давати критичний відгук, загорнувши його у компліменти, не настільки вдала ідея, як можна було б подумати. «Кілька поверхневих слів похвали, щоб приховати неприємну критику, — це нещиро», — говорить Чжо. Краще говорити прямо і бути неупередженим. Зрештою, ви робите це тому, що вважаєте, що працівники можуть впоратися краще. І це найкращий комплімент.

campaign-creators-gMsnXqILjp4-unsplash-1

Урок 5.  Переконайтеся, що працівники вас зрозуміли

Чжо виступає за створення постійного циклу зворотного зв’язку. Переконайтеся, що ваше повідомлення було отримано. 

Кожен відчуває себе вразливим і беззахисним, отримуючи відгук стосовно роботи, що може призвести до оборони і неправильного тлумачення. Тому Чжо пропонує співробітникам повторити те, що вони почули наприкінці сесій зворотного зв’язку. Потім вона завжди закріплює це все повідомленням.

Урок 6. Розділіть свою команду

Як менеджер ви повинні існувати в кількох часових реаліях. Ваша робота полягає в тому, аби працювати над короткостроковими задачами, не забуваючи при цьому про довгострокові. Чжо виступає за управління командою, як портфелем акцій: хай одна третина команди працює над найближчими проектами, інша група — над середньостроковими проектами, а треті хай впроваджують перші кроки проектів, вплив яких буде видно за кілька років.

Урок 7. Не витрачайте час даремно

Багато новоспечених менеджерів думають, що їхня робота полягає в тому, аби допомагати  окремим членам команди досягти успіху. Це не так. 

Ваша робота — допомогти команді досягти великих результатів. 

Якщо ви витрачаєте значну частину вашого тижня (від 30% до 50%), підтримуючи людей, які які застрягли на місці, ви упускаєте важливішу проблему. 

«Якщо ви не вірите, що хтось налаштований на успіх у своїй нинішній ролі, то найкраще, що ви можете зробити, це бути чесним і підтримати людину в тому, щоб рухатися далі, — говорить Чжо. —  Коли ви вирішите відпустити когось, робіть це з повагою і прямо».

Урок 8. Знайте чітку мету кожної зустрічі або скасуйте її

Переконайтеся, що ваша зустріч має ціль — чи це прийняття якогось рішення, чи обмін інформацією (і краще, щоб це було не та інформація, для обміну якою достатньо електронної пошти), дати зворотний зв’язок, генерування ідей або тімбілдинг. Коли ви зрозумієте, для чого проводиться зустріч, ви зможете правильно підготуватися, переконатися, що на зустрічі потрібні люди, і, якщо виявиться, що ця зустріч потрібна просто для зміцнення духу команди — замовити піцу.

Урок 9. Демонструйте довіру

Новоспечені менеджери прагнуть все контролювати. Вони хочуть довести, що зможуть виконувати нову роботу і часто стають мікроменеджерами, тероризуючи себе і намагаючись передбачити, вирішити і контролювати кожну ситуацію, яка потрапляє на їхній стіл. Не просто надайте своїм співробітникам простір; дайте їм довіру. Ваша мета — делегувати настільки, аби самому зрештою залишитися без роботи. І коли настане час рухатися далі, серед ваших працівників знайдеться той, хто зможе вас замінити.

Summary
74 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
новее старее большинство голосов
Уведомление о
Відгуки (14)
Nash Format
Nash Format
19.07.2019

Хорошая статья

rating post Nash Format gives a rating of 3rating post Nash Format gives a rating of 3rating post Nash Format gives a rating of 3rating post Nash Format gives a rating of 3rating post Nash Format gives a rating of 3
trackback

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: nashformat.ua/blog/9-lessons-for-a-first-manager […]

trackback
lapakqq
08.12.2019

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: nashformat.ua/blog/9-lessons-for-a-first-manager […]

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації