Вибудовувати емоційний інтелект, дискутувати про занепад демократій, вчитися керувати урядом та створювати комфортні міста. Обговорювати принципи інвестування, особливості наукового мислення та раціонального погляду на світ. Про все це травневі новинки «Нашого формату».

«Емоційний інтелект лідера» Деніела Ґоулмана, Річарда Бояціса,

Енні Маккі

Управляти — це не лише налагоджувати процеси, створювати стратегію і продукувати сильні ідеї. Справжній лідер має надихати, підтримувати в людях мотивацію і знаходити їхні найсильніші сторони. На противагу таким лідерам існують «отруйні» керівники, які можуть зіпсувати емоційну атмосферу робочого місця. А з нею і роботу.

Як не стати таким «отруйним» керівником, горіти роботою та розуміти працівників? Це і намагаються пояснити автори книжки.

Експерти з емоційного інтелекту також розказують, як емоції допомагають лідеру керувати, та дають детальні вказівки, як розвинути навички емоційного лідерства.

…основне завдання лідерів — викликати позитивні відчуття в тих, кого вони спрямовують. Це відбувається, коли вони створюють резонанс — резервуар позитиву, який вивільняє найкраще в людях. Тому в основі лідерства лежать емоції.

Емоційний інтелект лідера фото книги


Купити книжку

Френсіс Фукуяма - Політичний порядок і політичний занепад фото книги


Купити книжку

«Політичний порядок і політичний занепад» Френсіса Фукуями

У другому томі своєї праці Френсіс Фукуяма аналізує, як розвивалися та взаємодіяли держава, право й демократія протягом останніх двох сторіч.

Автор простежує, чому в одних країнах вдалося встановити демократичні уряди, а в інших — ні, а також описує небезпечні ознаки, що можуть вказувати на занепад розвинених демократій.

Українське видання виходить зі спеціальною передмовою автора.

Я сподіваюся, що мої два томи — «Витоки політичного порядку» та «Політичний порядок і політичний занепад» — допоможуть українцям краще зрозуміти важливість сильних інститутів та умов, які полегшують їхню появу й зростання.

Зрештою, жодна зовнішня потуга не здатна побудувати для них і замість них ці інститути, — пише Фукуяма у  спеціальній передмові для українського видання.

 

 

Передмова для українського видання.

Подія на Книжковому Арсеналі — Дискусія «Як постають демократії»

«Як керувати урядом» Майкла Барбера

Навіщо нам книжка про те, як керувати урядом? Так, книжок про це і справді досить багато. Але, на диво, дуже мало інформації про те, як керувати урядом так, щоб він виправдовував надії на обіцяний результат, зауважує Барбер, який понад два десятиліття провів на держслужбі.

Ця книжка висвітлює погляд на владу із самого центру назовні. Мета — донести до читачів, як воно — бути там, дивитися на зовнішній світ і відчайдушно намагатися зробити щось на користь громадян.

Барбер аналізує роботу хороших політиків, виклики, з якими стикалися уряди на різних континентах, виявляє схожі для різних країн проблеми та пропонує інструменти для їх подолання.

Перше запитання, яке мають поставити собі політичні лідери, — це що саме вони хочуть зробити. Одна річ — мати велике коло ідей чи широке бачення світу і зовсім інша — перетворити це на практичну програму уряду.

Як керувати урядом - фото книги


Купити книжку

Криза урбанізму фото книги Річарда Флорида


Купити книжку

«Криза урбанізму» Річарда Флориди

Історія про те, як хаби і коворкінги поглинули парки, та магазини, а сучасні міста колонізували заможні й успішні. Чому це так погано і що з усім робити.

У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації, аналізуючи, який ефект вона має на економіки всього світу, та пропонуючи варіанти, як подолати виклики сучасних міст.

Як і в реальному житті, переможцями змагання за міський простір стають ті, хто має найбільше грошей.

Повертаючись у міста, заможні та успішні люди буквально колонізують найкращі місця. Усіх інших спроваджують до неуспішних районів і виштовхують далі у передмістя. Ця конкуренція, у свою чергу, формує економічний парадокс — парадокс землі. Здається, що у світі є нескінченна кількість землі, але зовсім не там, де вона найбільше потрібна.

 

 

Перші сторінки книжки.

Подія на Книжковому Арсеналі — Дискусія «Як народжуються та еволюціонують комфортні міста?»

«Розумний інвестор» Бенджаміна Ґрема

«На початку 1950 року, коли мені було 19, я прочитав перше видання цієї книги і дійшов висновку, що це найкраще з усього, що коли-небудь було написано про інвестиційну діяльність. Відтоді моя думка не змінилася», — пише Воррен Баффет про книжку Бенджаміна Ґрема.

Ґрем — американський економіст та інвестор, важається батьком «вартісного інвестування». У своїй праці він зосереджується не так на техніках, як на принципах інвестування й поведінки інвесторів, емоційному складнику й важливих аналітичних механізмах.

Це оновлене видання доповнено сучасними прикладами від Джейсона Цвейґа, які ілюструють актуальність принципів інвестування.

Високого рівня IQ і диплома про вищу освіту ще недостатньо, щоб стати розумним інвестором. Розумний інвестор терплячий, дисциплінований і завжди готовий учитися. Крім того, він уміє стримувати свої емоції і думати про майбутнє.

Розумний інвестор фото книги


Купити книжку

Стівен Пінкер книга Просвітництво сьогодні - фото книги


Купити книжку

«Просвітництво сьогодні» Стівена Пінкера

«Погані речі стаються швидко, а от хороші створюються не за один день. І їхнє розгортання так чи інакше буде розсинхронізоване з циклом новин» — говорить Стівен Пінкер.

Люди часто забувають про факти, піддаючись впливу гучних заголовків і скандальних промов. Натомість Стівен Пінкер переконує нас у протилежному — ми вже зараз живемо в найкращий період світової історії.

У цій книжці доктор когнітивістики пояснює, чому такі ідеали Просвітництва, як розум, наука та гуманізм, заклали підвалини сучасного процвітання, а здатність співпереживати й мислити раціонально допомогла нам еволюціонувати.

Така вже природа прогресу: він стирає свої сліди, а його чемпіони зациклюються на несправедливостях, що залишилися, і забувають, який шлях ми вже пройшли.

 

 

Інтерв‘ю з автором: «Я не наївний оптиміст. Прогрес є очевидним фактом», — Стівен Пінкер

Подія на Книжковому Арсеналі — Дискусія «Світло в темряві: наукове мислення як поштовх для суспільства».

«Наука для душі. Нотатки раціоналіста» Річарда Докінза

У серії із 44 есе біолог та популяризатор науки Річард Докінз пояснює цінність наукового мислення й раціоналізму.

Він говорить про псевдонауку і релігію, Дарвіна і Саґана, а ще там «трохи полеміки, трохи ворожіння над кришталевою кулею, трохи сатири та гумору», розповідає сам Докінз.

Наукові істини чекають на те, щоби їх відкрили ті, хто на це здатен. Така їхня природа. Якщо двоє різних людей незалежно роблять наукове відкриття, істини залишаються тими самими.

На відміну від витворів мистецтва, суть наукових істин не змінюється залежно від того, хто їх пізнав. У цьому і слава, і обмеження науки.

Річард Докунз Наука для душі нотатки раціоналіста фото книги


Купити книжку


 

Перші сторінки книжки.

Подія на Книжковому Арсеналі — Дискусія «Світло в темряві: наукове мислення як поштовх для суспільства»

149 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
новее старее большинство голосов
Уведомление о
Відгуки (1)
nikitina
nikitina
23.07.2019

Цікава стаття. Дякую

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації