У квітні читатимемо про будні книгаря в маленькому містечку в Шотландії, рік експериментів з продуктивністю, хроніки бізнесу по-українськи, а також дізнаємося історію життя Альберта Ейнштейна, останні дослідження стародавньої ДНК та лайфхаки, як зрозуміти та полюбити математику.

«Щоденник книгаря» Шона Байзелла

Шон Байзелл — власник букіністичної книгарні в Шотландії. Протягом року він вів щоденник, до якого записував усе, що відбувалося в книгарні. Він писав про дивних покупців, які то випрошують постійно знижки, то не можуть зрозуміти, як працює книгарня, ділився думками про прочитані книжки та закупівлі стародавніх видань у вікторіанських маєтках… А ще пояснював, як виживати книгарням у добу Amazon і як реанімувати провінційне містечко за допомогою книготоргівлі й літературних фестивалів.

Отак і з’явився «Щоденник книгаря» — кумедні та щирі мемуари власника книгарні, книжка, в якій автор відверто описує усі дилеми, з якими в XXI столітті стикаються книгарі, букіністи зокрема.

По-справжньому залюблені у книгу люди — це рідкість, хоча багато хто зараховує себе до їхнього числа.

Самозванців навіть вираховувати не треба: зайшовши до книгарні, вони одразу представляються «людьми книжними» й пориваються розповісти, як «люблять книжки», а ще носять футболки й сумки з гаслами про те, як вони обожнюють читати.

Розпізнати їх легко: вони ніколи, взагалі ніколи нічого не купують.

Ім’я Альберта Ейнштейна вже давно стало синонімом генія і ви не могли про нього не чути, навіть якщо ніколи не цікавилися фізикою.

Альберт Ейнштейн відкрив найвідомішу формулу в історії науки і створив теорію, яка докорінно змінила наш погляд на світ і природу реальності. А ще йому випало жити в бурхливу епоху воєн, політичних катастроф і наукових проривів. Тож його реальна історія буде цікавішою за будь-яку вигадку.

Цю біографію журналіст та біограф Волтер Айзексон написав на основі широкого корпусу архівних джерел і досі не відомих листів Ейнштейна. Автор розповідає, як мислив геній, чим він жив та у що вірив.

Успіх Ейнштейну принесло те, що він ставив під сумнів традиційні погляди, не визнавав авторитетів і дивувався речам, які іншим здавалися очевидними.

В основі його етичних і політичних поглядів лежала повага до вільного розуму, вільного духу, вільної людини. Тиранія викликала в нього відразу.

Ейнштейн вважав толерантність не просто однією із чеснот, а необхідною умовою творчого суспільства. «Треба підтримувати індивідуальність, — говорив він, — бо нові ідеї народжує тільки індивід».

«Екскурсія математикою» Стівена Cтроґаца

У цій книжці професор прикладної математики Стівен Cтроґац просто і без зайвих складнощів пояснює, як працює математика і як це заняття можна зробити цікавим.

Ви будете разом з ним вивчати «математику матраців», фарбувати уявні паркани, шукати синусоїди у смужках зебри… Cтроґац проведе вам математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі й полюбити його.

Це книжка для всіх, хто одного разу чомусь вирішив, що математика це надто складно. Вам просто не показали, що це може бути весело.

Моя книжка не для того, щоб заповнити прогалини в знаннях. Її мета — зробити так, щоб ви краще усвідомили, про що математика як наука загалом і чим вона так зачаровує тих, хто її розуміє — пояснює Cтроґац.

Кріс — справжній фанат продуктивності. Ба більше — він цілісінький рік провів, випробовуючи на собі найрізноманітніші техніки підвищення продуктивності.

Він медитував по 35 год на тиждень, працював по 90 год на тиждень, прокидався о 5:30 щоранку та по 70 год на тиждень переглядав інтелектуальні конференції TED… І це був лише початок.

Саме завдяки таким експериментам Крісу вдалося створити власні унікальні методики, які допоможуть виконувати повсякденні справи за значно коротший проміжок часу, боротися із прокрастинацією, фокусуватися на важливих завданнях, продуктивно працювати і знаходити час для себе.

Найпродуктивніші люди відрізняються від інших тим, що щодня вносять корективи у свій розпорядок і так додатково його оптимізують.

У цій книжці інвестор Дмитро Томчук ділиться власними спостереженнями, які він накопичив протягом десятків років підприємництва — від 90-х до сьогодні. А досвід у нього найрізноманітніший — від продажу газет з ТВ-програмою, роботи нічним продавцем та менеджером з продажу меблів до управління інвестиційним фондом.  

Як зробити так, щоб гроші працювали на вас? Чи можна довіряти партнерам? Коли потрібна дискусія, а коли — одноосібні рішення? І, зрештою, чому попри всі труднощі варто розбудовувати власну справу в Україні?

Найбільш нікудишні підприємці виходять з тих, хто вважає себе природженими бізнесменами. І навпаки: найкращі результати засвідчують люди, які ні сном ні духом не збиралися вести бізнес, але доля кинула їх у цю воду, і вони попливли спершу від страху, потім від відсутності інших варіантів, а потім — тому що навчилися плавати, а пізніше — бо відростили плавники й зябра.

Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле.

У своїй книжці він описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК. Він пояснює, які зміни відбувалися з популяціями людей у далекому минулому, як дослідження стародавньої ДНК може не лише розповісти нам історію людства (і то краще, ніж це зробили б археологи), а й допомогти в майбутньому. Він пише про кастову систему в Індії, небезпечні мутації, неандертальців, привидів людства та вплив цих досліджень на сучасність.

Особисто я, думаючи про геном, вбачаю в ньому атрибут не сучасності, а глибокої давнини; гобелен, пасма якого — це генеалогічні лінії й послідовності ДНК, що передаються від батьків до дітей і виходять із далекого минулого.

Рухаючись назад у часі, ці пасма торкаються дедалі більшої кількості пращурів і дозволяють нам дізнатися про розмір популяції та підструктуру кожного покоління.

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)
Топ кращих книг

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації