«Я відмовляюся визнати, що існує неможливе. Я не бачу, щоб хтось знав достатньо про все на цій землі, щоб точно сказати, що може бути, а чого не може», — сказав одного разу Генрі Форд.

 

 

Форд — особистість неоднозначна  і неординарна, дещо суперечлива і специфічна, поза тим, важко заперечити той факт, що засновник всесвітньовідомої автомобільної компанії та один з найбагатших людей свого часу, не лише встиг зробити більше, ніж його сучасники, а й мав доволі прогресивні погляди. Сьогодні, 30 липня, в день народження Генрі Форда, ми перечитуємо його мемуари — «Моє життя та робота» — і згадуємо його найяскравіші думки, своєрідні правила, якими він користувався в житті.

 

Якість — це коли все зроблено правильно, навіть якщо ніхто не перевіряє.

Добробут країни залежить безпосередньо від нас, окремо взятих звичайних людей. Саме цей громадянський обов’язок надійно гарантує нам забезпечення життєвих благ.

Не може бути більшого абсурду й узагалі гіршої послуги людству, ніж заявити, що всі люди рівні. Адже очевидно, що люди не рівні, і будь-яка демократична концепція, яка прагне зробити людей рівними, є лише зусиллям спинити прогрес.

Люди не можуть бути однаково здібними. Талановитих людей менше, ніж звичайних.

Сильніші люди стають суспільними лідерами та дають змогу слабшим жити з меншими зусиллями. Демократичні концепції, які проголошують рівність, нікуди не годяться. У природі немає двох однакових речей.

Henry_Ford-e1532954939691
black_and_white_portrait_0001

Бізнес на основі заробляння грошей є найбільш незахищеним. Це ніби азартна гра, нерегулярна та з низькими шансами отримати гарний результат у багаторічній перспективі.

 

Функцією бізнесу є виробництво для споживання, а не примноження грошей.

Той, хто боїться майбутнього, хто боїться невдачі, обмежує свою діяльність. Невдача – це лише можливість вдумливіше розпочати все знову. Немає сорому в чесній поразці. Сором – боятися її зазнати.

Той, хто виготовляє речі найкраще, заслуговує на те, щоб їх виготовляти. Відбирати бізнес в іншої людини – злочин, тому що при цьому задля особистої вигоди погіршується становище ближнього.

Перемагати слід не силою, а завдяки власній кмітливості.

Людина, яка здатна працювати й думати, приречена на успіх.

Якщо людина хоче відпочинку й задовольняється ним, у неї немає причин скаржитися. Не можна одночасно мати і багато вільного часу, і гарні результати роботи.

7-2
adf55df1154517f7249ecc1e5d2504fe

Жоден бізнес не рухатиметься вперед, якщо якнайпильніше не прислухатися до скарг і пропозицій. Якщо в процесі експлуатації виявиться дефект, то це повинно бути негайно й ретельно відслідковано, але якщо зауваження стосуються тільки стилю, потрібно переконатися, чи не озвучується в цьому випадку всього лише особиста примха.

Ми визнали за необхідне позбуватися людини, як тільки вона починає вважати себе експертом. Якщо хтось справді знає свою роботу, то не вважає себе експертом, адже людина, яка знає свою роботу, бачить наскільки багато ще треба зробити, порівняно з тим, що зроблено, що вона завжди буде націлена вперед і ніколи не перейматиметься, наскільки ефективною вона є.

 

Коли людина застряє в «експертному» стані мислення, велика кількість речей стає неможливою.

Бізнес не є машиною. Він є сукупністю людей, які зібралися, щоб зробити роботу, а не писати листи одне одному.

Жодному конкретному відділу не треба знати, що робить будь-який інший відділ. Якщо людина робить свою роботу, вона не матиме часу, щоб займатися чимось іншим.

Нема потреби проводити наради, щоб установити добрі взаємини між людьми або відділами. Щоб працювати разом, необов’язково любити одне одного.

Коли ми на роботі, то повинні бути на роботі. Коли розважаємося – повинні розважатися. Немає жодного сенсу змішувати ці два поняття.

d6fabf6e5ddfe63d32a032dfb78c1a22-1
henry_ford_overleden

Посади в бізнесі були сильно переоцінені і бізнес від цього втратив. Однією з поганих рис є розподіл відповідальності відповідно до посад, який заходить так далеко, що відповідальність геть зникає.

Там, де відповідальність розбивається на безліч дрібних шматочків і є розподіленою між багатьма підрозділами, кожен із яких має свого «титулованого» голову, що, своєю чергою, оточений групою вишукано «титулованих» заступників, важко знайти когось, хто б справді відчував себе відповідальним.

Я ніколи не зустрічав людини, яка була б геть поганою. Завжди в ній знайдеться щось добре – якщо дати їй шанс. Саме тому нас навіть найменшою мірою не цікавлять попередні події: ми наймаємо не історію людини, а людину.

Наша служба зайнятості не відмовляє людині через щось, що вона робила раніше, – її сприйматимуть однаково, незалежно від того, чи вона прийшла після Сінг-Сінг [в’язниця], чи Гарварду, і ми навіть не цікавимося, який навчальний заклад вона закінчила.

Усе, що потрібно, це бажання працювати.

Кожен бізнес, у якому працює більше однієї людини, є своєрідним партнерством.

Людина може бути єдиним власником ресурсів бізнесу та єдиним директором своєї діяльності, але поки вона залишається єдиним менеджером і єдиним працівником, лише доти може вважати себе повністю незалежною.

Жодна людина не є незалежною, якщо потребує допомоги іншої людини.

Невиправдано високі ціни є завжди ознакою неякісного бізнесу, тому що вони завжди складаються через певні ненормальні умови. Здоровий пацієнт має нормальну температуру, а здоровий ринок має нормальні ціни.

logo

Більшість справжніх нещасть стаються через захоплення новими ідеями без їхнього попереднього ретельного вивчення.

Ідея не обов’язково гарна, тому що стара, і не обов’язково погана через те, що нова, але якщо стара ідея працює, то на нову ідею покладається завдання щодо отримання доказів на свою користь.

Ідея є просто ідеєю. Чи не кожен може вигадати щось нове. Утім, має вартість лише те, що доведене до готового продукту.

Я помічав серед багатьох бізнесменів тенденцію сприймати свою роботу як тяжку повинність. Вони працювали, очікуючи того дня, коли зможуть залишити справи й жити на відкладене, тобто вийти з боротьби.

Я бачив, як солідні підприємства ставали лише тінню славних імен саме через те, що хтось продовжував вести справи так, як уже звик.

Можливо, це було просто чудово для свого часу, але щодня з’являються нові виклики, і тому в бізнесі не місце рабському наслідуванню власного «вчора».

289 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації