Перша половина року промайнула майже непомітно. Втім, за цей час ми встигли видати кілька десятків книжок, а ви — усі їх перечитати. Сьогодні ми відібрали для вас 10 найбажаніших книг першої половини 2019-го року, саме ці книжки читачі передзамовляли найактивніше.

«12 правил життя. Як перемогти хаос»

Джордана Пітерсона

 

Якось канадський психолог Джордан Пітерсон відповів на запитання одного з користувачів сервісу Quora «Що найкориснішого про життя мусить знати кожен?». У відповіді він описав правила, якими, на його думку, має керуватися людина.

Як згодом вражено виявив сам Пітерсон — ці правила стали надзвичайно популярними, а його лекції та виступи спровокували серйозну суперечку.

Порівнюйте себе з тим, ким ви були вчора, а не з тим, ким хтось інший є сьогодні. Перш ніж критикувати світ, наведіть лад у власному домі. Прагніть чогось важливого (а не вигідного)… Кожне правило Пітерсон підкріплює аргументами з біології, літератури, міфології та психології.

Якщо ваше життя не таке, яким ви хотіли б його бачити, спробуйте говорити правду. Якщо ви відчайдушно хапаєтеся за ідеологію чи потопаєте в нігілізмі, спробуйте говорити правду. Якщо почуваєтеся слабкими, непотрібними та спантеличеними, спробуйте казати правду. Кажіть правду. Або принаймні не брешіть

У другому томі своєї праці Френсіс Фукуяма аналізує, як розвивалися та взаємодіяли держава, право й демократія протягом останніх двох сторіч.

Автор простежує, чому в одних країнах вдалося встановити демократичні уряди, а в інших — ні, а також описує небезпечні ознаки, що можуть вказувати на занепад розвинених демократій.

Українське видання виходить зі спеціальною передмовою автора.

Хай як сильно нам хотілося б, аби люди добровільно дотримувалися соціальних норм, вони так не поводяться. 

Влада, законний примус і, нарешті, погроза застосування насильства залишаються потрібними, аби суспільство й далі було придатним для життя, і тому потреба мати традиційну державу ніколи не зникне.

«Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена»

Дмитра Томчука 

 

У цій книжці інвестор Дмитро Томчук ділиться власними спостереженнями, які він накопичив протягом десятків років підприємництва — від 90-х до сьогодні. А досвід у нього найрізноманітніший — від продажу газет з ТВ-програмою, роботи нічним продавцем та менеджером з продажу меблів до управління інвестиційним фондом. 

Як зробити так, щоб гроші працювали на вас? Чи можна довіряти партнерам? Коли потрібна дискусія, а коли — одноосібні рішення? І, зрештою, чому попри всі труднощі варто розбудовувати власну справу в Україні? Про це пише Дмитро у своїй книжці, розповідаючи невигадані історії про український бізнес.

Для нормального бізнесмена не буває занадто дрібного замовлення або занадто пізнього клієнта. І вже точно не буває п’ятниці тринадцятого.

«Клітка короля» Вікторії Авеярд 

 

«Клітка короля» Вікторії Авеярд — третя частина циклу «Багряна королева», фентезійної саги про світ, де живуть люди зі срібною та багряною кров’ю. Перші — народжені для того, панувати. Люди з багряною кров’ю приречені бути рабами. От тільки Мара, головна героїня цієї оповіді, не вписується в жодну зі схем — багряна дівчина з силами срібних. 

Опинившись у клітці королівського палацу й віддавшись на ласку короля, Мара потрапляє у вир придворних інтриг, маніпуляцій і несподіваних політичних союзів. Тим часом її друзі на волі розгортають масштабну боротьбу.

Я починаю продумувати, як його вб’ю. Я обмотаю свого ланцюга навколо його шиї й душитиму, доки життя не полишить його тіло.

Ця думка допомагає мені відволіктися від того факту, що з кожним кроком я поринаю дедалі глибше у лабіринт палацу.

«Фактологія» Ганса Рослінга, Улі Рослінга

та Анни Рослінг-Рьонлюнд

 

«Зараз так легко довідуватися про все погане, що стається у світі. Набагато важче дізнаватися про хороші явища: мільярди покращень і вдосконалень, про які ніде не повідомляють» — пише Ганс Рослінг. А справа в тому, що ми, люди, надто вже все драматизуємо. Надміру зосередившись на катастрофах та негативних новинах, ми не бачимо тих позитивних зрушень, які відбуваються щодня. 

Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Ви, напевне, здивуєтесь, але відповіді на ці питання не такі страшні, як люди собі уявляють. Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди відповідають на них неправильно. Настільки погано, що навіть шимпанзе справилися б краще. Рослінг та його співавтори навчать вас дивитися на світ інакше.

Якщо справді хочете змінити світ, вам доведеться зрозуміти, як саме він працює, і позбутися думки, що комусь можна за щось натовкти пику.

«Мета. Процес безперервного вдосконалення»

Еліягу Ґолдратта та Джеффа Кокса 

 

Бізнес-роман Ґолдратта і Кокса став класикою та допоміг трансформуватися сотням компаній по всьому світу. Книжка допоможе зрозуміти глобальні принципи, що застосовуються у виробництві, визначити «пляшкові горлечка» потоку та позбутися їх і навіть перенести нові підходи в особисте життя. 

Автори не пропонують готових бізнес-порад, а розповідають захопливу історію про людей, які намагаються зрозуміти, що рухає їхнім світом і як покращити цей процес. Вперше роман було опубліковано у 1984 році. Попри це книжка не втрачає актуальності й досі. Вона витримала кілька перевидань, її перекладено 32 мовами, а кількість проданих примірників перевищила 7 млн.

— Просто скажи мені, що означає бути продуктивним?

— Думаю, це коли я щось завершую, чогось досягаю.

— Саме так! А робиш ти це з точки зору чого?

— З точки зору цілей.

— Правильно!Мої вітання. Продуктивність — це дія, що наближає компанію до мети. Кожна дія, що наближає компанію до мети, є продуктивною. Дія, яка не наближає до мети, не є продуктивною.

— Але це мені ні про що не говорить…

— Продуктивність нічого не значить, якщо ти не знаєш своєї мети.

«Екскурсія математикою» Стівена Cтроґаца 

 

У цій книжці професор прикладної математики Стівен Cтроґац просто і без зайвих складнощів пояснює, як працює математика і як це заняття можна зробити цікавим. Ви будете разом з ним вивчати «математику матраців», фарбувати уявні паркани, шукати синусоїди у смужках зебри… 

Cтроґац проведе вам математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі й полюбити його. Це книжка для всіх, хто одного разу чомусь вирішив, що математика це надто складно. Вам просто не показали, що це може бути весело.

Моя книжка не для того, щоб заповнити прогалини в знаннях. Її мета — зробити так, щоб ви краще усвідомили, про що математика як наука загалом і чим вона так зачаровує тих, хто її розуміє

«Наука для душі. Нотатки раціоналіста» Річарда Докінза 

 

У серії із 44 есе біолог та популяризатор науки Річард Докінз пояснює цінність наукового мислення й раціоналізму. Він говорить про псевдонауку і релігію, Дарвіна і Саґана, а ще там «трохи полеміки, трохи ворожіння над кришталевою кулею, трохи сатири та гумору», розповідає сам Докінз.

Той факт, що ніхто не був свідком зародження життя на Землі, чи подальшого видовища еволюції, не піддає сумніву, чи вважати цю подію фактом. У вбивства може не бути свідків, втім, випадкові докази, як відбитки пальців, ніг і зразки ДНК, що слугуватимуть розгадкою, без суттєвих вагань вкажуть на злочинця.

У науці безліч безсумнівних фактів ніколи не матимуть прямих свідчень, але вони більш очевидні, ніж багато нібито безпосередніх спостережень.

«Ейнштейн. Життя і всесвіт генія» Волтера Айзексона 

 

Ім’я Альберта Ейнштейна вже давно стало синонімом генія і ви не могли про нього не чути, навіть якщо ніколи не цікавилися фізикою. Альберт Ейнштейн відкрив найвідомішу формулу в історії науки і створив теорію, яка докорінно змінила наш погляд на світ і природу реальності. А ще йому випало жити в бурхливу епоху воєн, політичних катастроф і наукових проривів. Тож його реальна історія буде цікавішою за будь-яку вигадку. 

Цю біографію журналіст та біограф Волтер Айзексон написав на основі широкого корпусу архівних джерел і досі не відомих листів Ейнштейна. Автор розповідає, як мислив геній, чим він жив та у що вірив.

В покарання за те, що я зневажаю авторитети, доля зробила авторитетом мене самого.

«Бенджамін Франклін» Волтера Айзексона 

 

«Я, Бенджамін Франклін із Філадельфії, друкар». Так скромно підписувався наш герой — один з «отців-засновників» США. За 84 роки свого життя Франклін був ученим та винахідником, дипломатом і письменником, бізнес-стратегом, а також одним з найбільш практичних мислителів. Запустивши повітряного змія, він довів, що блискавка є електричним розрядом, відтак придумав засіб захиститися від неї. Він винайшов біфокальні окуляри, бездимну грубу, накреслив карту Гольфстріму, висунув теорію інфекційної природи звичайної застуди. Він упроваджував розмаїті схеми покращень у громадській сфері: бібліотеки з видачею книжок додому, коледжі, волонтерські пожежні команди, страхові асоціації та фонди. Він допоміг сформувати унікальний стиль американського гумору й філософії прагматизму. У міжнародній політиці він винайшов особливий підхід, що поєднав ідеалізм із реалізмом балансу сил. А у внутрішній політиці пропонував об’єднати колонії і створити федеральну модель національного уряду. 

І це далеко не все, що встиг за своє життя зробити Бенджамін Франклін. Його історію від початку і до самого кінця у своїй книжці розповідає журналіст Волтер Айзексон.

Франклін плекав свою репутацію як предмет і гордості, і вигоди. У своїй країні він стане першим притомним експертом з піару. «Я переймався не лише тим, щоб насправді бути працьовитим і бережливим, — писав він пізніше, — а й тим, щоб не дати приводу вважати про себе протилежне».

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації