Передзамовлення Наш формат
Інтернет-магазин Наш формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка

Доставка здійснюється від 750 грн. за умови попередньої оплати замовлення

Василь Симоненко

Василь Симоненко

Василь Симоненко (1935-1963) — український поет та журналіст. Один з представників покоління «шістдесятників».

Народився в селі Біївці Полтавської області. Ріс без батька.

Після здобуття середньої освіти вступив у Київський університет. Навчався на факультеті журналістики. Став членом літературної студії ім. Василя Чумака. Писав вірші, проте через цензуру не видавав їх. Подружився з такими письменниками як Борис Олійник, Валерій Шевчук та Юрій Мушкетик.

З 1957 року працював у газетах «Черкаська правда», «Молодь Черкащини», «Робітнича газета». Вступив до Соціалістичної партії України.

У 1962 поет, художниця Алла Горська та режисер театру Лесь Танюк знайшли місця поховань закатованих та розстріляних НКВС та зробили про це заяву. Після цього поет наче б то випадково був побитий працівниками міліції. Стан його здоров’я погіршився відмовили нирки. Помер у 28 років.

Протягом життя була опублікована збірка віршів «Тиша і грім» та дитячий твір «Цар Плаксій та Лоскотон». Після смерті популярними стали його самовидавані поезії. Посмертно присвоїли Державну премію ім. Тараса Шевченка.

Тематика творчості: сатира на радянську владу («Суд», «Злодій»), любов до української мови та України («Лебеді материнства», «Україні», «Задивляюсь у твої зіниці»), зображення життя і побуту простих селян («Дума про щастя»), протест проти диктатури («Де зараз ви, кати мого народу?»), роздуми про сенс людського існування («Я знаю, що ти людина», «Я»).

Василь Стус писав, що Симоненко «найбільший шістдесятник із шістдесятників».

Василь Симоненко

Рейтинг: 4.8 (0 відгуків)
Рік видання: 2017 Палітурка: тверда Відправка: 30.05.2019
Василь Симоненко (19351963) український поет-шістдесятник і журналіст пішов із життя у неповних 28 років. Лише одна книжка була видана за життя поета. Але вже тоді набули великої популярності самовидавні поезії Симоненка, що поклали початок українському рухові опору 1960—1970-х pоків. Провідною
100 грн

Василь Симоненко

Рейтинг: 5.0 (0 відгуків)
Рік видання: 2019 Палітурка: тверда Відправка: 30.05.2019
Василь Симоненко (19351963) — поетична легенда «шістдесятництва» як суспільно-мистецького руху. Його вірші не пропускала до друку радянська цензура, тому їх поширювали у самвидавних списках і переписували від руки — вчителі, професори і хлібороби. Рядки поета промовляли з Шевченковою силою:
120 грн

Василь Симоненко

Рейтинг: 4.8 (0 відгуків)
Рік видання: 2008 Палітурка: тверда, матова Очікуємо поставку
Василь Симоненко (1935—1963) — один із найвидатніших поетів-шістдесятників, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Це видання подає всю відому на сьогодні поетичну, журналістську спадщину, є підсумковим щодо збирання і публікації творів поета. Для широкого загалу читачів.
82 грн

Василь Симоненко

Рейтинг: 4.9 (0 відгуків)
Рік видання: 2008 Палітурка: тверда, матова Очікуємо поставку
Другий том "Спадщини" Василя Симоненка є повним зібранням прози, відомої упоряднику. До нього ввійшли новели та оповідання, щоденникові записи, 105 листів. Зроблено спробу виокремити віршований епістолярій поета та журналістські матеріали — статті, рецензії, нариси,
69 грн

Василь Симоненко

Рейтинг: 4.7 (0 відгуків)
Рік видання: 2010 Палітурка: тверда, матова Очікуємо поставку
Паралельно з серією «Розстріляне Відродження» видавництво «Смолоскип» започатковує нову — «Шістдесятники», присвячену творчим здобуткам ключових постатей найцікавішого мистецького феномену другої половини XX століття. Та й початку нинішнього: адже далеко не все сказано, а тим
126 грн

Василь Симоненко

Рейтинг: 4.3 (0 відгуків)
Очікуємо поставку
50 грн

Володимир Сосюра, Василь Симоненко

Рейтинг: 4.6 (0 відгуків)
Рік видання: 2015 Палітурка: м'яка, глянцева Очікуємо поставку
До збірки увійшли найкращі поезії українських митців - Василя Симоненка і Володимира Сосюри, основним мотивом творчості яких є любов до України та її народу.
20 грн

Ліна Костенко, Олександр Олесь, Василь Симоненко, Володимир Сосюра

Рейтинг: 4.3 (0 відгуків)
Рік видання: 2013 Палітурка: тверда, глянцева Очікуємо поставку
До книги увійшли поетичні твори видатних поетів України - Ліни Костенко, Олександра Олеся, Василя Симоненка, Василя Стуса, які рекомендовані шкільною Програмою з української літератури для текстуального й оглядового вивчення.
36 грн