Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Михайло Лермонтов - фото

Михайло Лермонтов

Михайло Юрійович Лермонтов (1814-1841) - великий російський поет, драматург, художник, представник російського романтизму. Його твори справили величезний вплив на письменників ХІХ-ХХ століть, а творчість відома великою різноманітністю тем і мотивів лірики. Поет зробив неоціненний внесок у формування реалістичного роману 19 століття. Будучи в широкому сенсі наступником О. Пушкіна, він творчо переосмислив традиції свого попередника і визначив новий етап розвитку російської літератури.

Роки життя
03.10.1814 — 15.07.1841

Книги Михайла Лермонтова

Олексій Кононенко, Вольтер, Джованні Боккаччо
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2013 Категорія: Електронні книжки
У виданні зібрані парафрази й переклади еротичних текстів майстрів слова різних часів з різних країн світу. Ці твори мають загалом схожу долю — свого часу їх забороняли, знищували, не допускали до читача. Авторів, ілюстраторів, друкарів переслідували, вони змушені були виїздити за кордон, декого
105 грн

Біографія Михайла Лермонтова

Михайло Юрійович Лермонтов народився 3 (15) жовтня 1814 року в Москві Російської Імперії. Нащадок шотландського роду клану Лермонт. Рід письменника походив від поета і ясновидця Томаса Лермонта, який жив у XIII ст. Дитинство юного поета пройшло в маєтку бабусі Єлизавети Арсеньєвої, її сім'я була дуже заможною, а тому дорогі забаганки Михайла виконувалися без заборон. З 12 років навчався в благородному пансіоні, де і захопився читанням і вирішенням математичних завдань, почав складати вірші. У 16-річному віці вступив до університету Москви, де і почалася бурхлива творчість письменника. Через два роки припиняє навчання в університеті та переїжджає до Петербурга, де після закінчення Школи прапорщиків його зарахували до Гусарського полку в Царському селі. У 1837 році написав вірша "Смерть поета", присвятивши його Пушкіну після смерті. За це його було заарештовали, розжалували з офіцерів в прапорщики та відправили служити на Кавказ. Під час кавказької заслання творчість Лермонтова тільки розквітає, крім літератури він займається ще живописом. Завдяки клопотанням бабусі повертається до Петербурга та відновлюється на службі. Подальша творчість пов'язана з редакцією "Вітчизняних записок". За дуель з сином французького посла Е. Барантом поет знову відправлений на заслання на Кавказ, де бере участь у військових діях.

Лірика Лермонтова має властивість відчуженості, тяжіння до вічності. Найголовніші твори Лермонтова 30-40 х років ХІХ ст: "Парус", "Маскарад", "Боярин Орша", "Мцирі", "Бородіно", "В'язень", "Демон", "Герой нашого часу" вважаються шедеврами літератури.

В се своє свідоме життя захоплювався різними ворожіннями та астрологічними прогнозами. Перед останнім від'їздом на Кавказ Лермонтов відвідав відому Петербурзьку ворожку Олександру Кіргхоф, яка передбачила загибель Пушкіна, а також те, що Михайло Юрійович більше не повернеться в північну столицю. Найфатальніший факт біографії письменника вирішила монета, яку він підкинув монету і йому випала поїздка до П'ятигорська, саме там, на дуелі з Мартиновим, загинув поет в 1841 році.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Михайла Лермонтова Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних