Інґвар Кампрад

Інґвар Кампрад

Інґвар Кампрад (Feodor Ingvar Kamprad) 1926-2018- шведський підприємець, засновник всесвітньо відомої компанії IKEA - легендарного меблевого бренду.

Інґвар народився 30 березня 1926 р. на сімейній фермі на півдні Швеції. Вже з п'ятирічного віку допомагав батькам - продавав сірники, новорічні прикраси, канцелярські товари та ін.

У віці 17 років, в 1943 р. Кампрад заснував власну компанію IKEA (назва складалась з ініціалів імені засновника і перших літер назви ферми (Elmtaryd) і селища (Agunnaryd) де виріс Інґвар).

Спочатку IKEA займалася продажем кухонних столів і стільців але протягом наступних декількох років асортимент розширили іншими меблями. Кампрад активно працював над оптимізацією виробництва і досягнення привабливих цін для покупця.

З 1960 року частину виробництва перенесли в Польшу. Кампрад започаткував продаж меблів в розібраному стані, щоб покупець міг зібрати самостійно. Це дозволило скоротити витрати і стало одним з винаходів компанії.

Перший магазин відкрито в Норвегії в 1963 році. На сьогодні компанія IKEA є власником найбільшої мережі меблевих гіпермаркетів у світі. Це більше 400 магазинів в 20 країнах світу.

З 1976 року Інґвар Кампрад проживав в Швейцарії. До 2013 року входив до управлінського складу компанії. З 2005 до 2010 року входив в десятку найбагатших людей світу за версією Forbes.

Інґвар Кампрад ×
 Історії успіху. Starbucks. Toyota. Nike. Amazon. IKEA (комплект з п'яти книг у футлярі)
Говард Шульц, Філ Найт, Бертіл Торекул, Інґвар Кампрад, Бред Стоун, Джефрі К. Лайкер
30 4.8
880 грн
 Історії успіху. Starbucks. Toyota. Nike. Amazon. IKEA
Бертіл Торекул, Говард Шульц, Інґвар Кампрад, Філ Найт, Бред Стоун, Джефрі К. Лайкер
30 4.8
790 грн 710 грн
 Історія IKEA. Бренд, що закохав у себе світ
Інґвар Кампрад, Бертіл Торекул
30 4.8
195 грн