Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Богдан-Ігор Антонич - фото

Богдан-Ігор Антонич

Богдан-Ігор Антонич (1909-1937) — український поет - модерніст, прозаїк, драматург, літературознавець початку ХХ століття.

Роки життя
05.10.1909 — 06.07.1937
Освіта
Львівський університет ім. Яна Казимира

Книги Богдан-Ігоря Антонича

Богдан-Ігор Антонич
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2015 Категорія: Електронні книжки
Скільки ж їх було – молодих і талановитих, поетів (Поетів!), яким би ще жити й творити, писати вірші на радість людям, але яких Бог забрав до себе рано, дуже рано. Отак і Богдан-Ігор Антонич (1907–1936)… Дві цифри і рисочка між ними – це життя, сповнене надій і поезії, але
34 грн
Богдан-Ігор Антонич
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Серед українських поетів початку ХХ століття було чимало яскравих особистостей, однак Богдан-Ігор Антонич (1907—1936) посідає особливе місце. Він був талановитим у всьому — малював, грав на скрипці, писав музику, а в історію мистецтв увійшов як поет, який збагатив українську літературу
135 грн

Біографія Богдан-Ігоря Антонича

Народився на Лемківщині в 1909 р. Навчався за спеціальністю польська філологія у Львівському університеті імені Яна Казимира.

Починаючи з 1931 року публікує перші вірші в різних періодичних виданнях. У своїх творах використовує мотиви античності, міфологію поєднує з ідеями авангарду в поезії, цікавиться дописемними культурами. Розкриває тему релігії, поєднуючи язичництво і християнство. Яскравим прикладом літературознавці вважають вірш Різдво, що входить до збірки Три перстені (1934), де провідним мотивом є таїнство різдвяного вечора.

Протягом життя Богдан-Ігор Антонич займається літературознавчою діяльністю — пише рецензії, виступає з доповідями на літературознавчу тему, веде літературну хроніку в журналі «Дажбог», публікує сатиричні фейлетони і пародії.

На його лірику також вплинули і захоплення музикою і малювання.

Помер у 28 років.

Творчість автора довгий час вважалась забороненою і аполітичною. Його називали поетом-містиком. Посмертне визнання вірші Богдана-Ігоря Антонича отримали лише в 60-х роках ХХ ст серед української діаспори і згодом в Україні.

Основні твори: збірки "Привітання життя", "Три перстені", "Книга Лева", "Зелена євангелія", "Ротації" та "Велика гармонія", лібретто до опери Довбуш . Прозові твори - незакінчений роман На другому березі, новела Три мандоліни, сатиричний гротеск Політик.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Богдан-Ігоря Антонича Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних