Розсилка

04.06.2014

Спеціально до міжнародного дня захисту довкілля Всеукраїнська екологічна ліга та МА «Наш Формат» обговорять найактуальніші громадські екологічні ініціативи

Спеціально до міжнародного дня захисту довкілля Всеукраїнська екологічна ліга та МА «Наш Формат» обговорять найактуальніші громадські екологічні ініціативи

5 червня, о 16:00 на честь міжнародного дня захиисту довкілля в арт-просторі мистецької агенції "Наш Формат" (Київ, провулок Чеслава Бєлінського, 5) ми разом з Всеукраїнською екологічною лігою проведемо засідання екологічного клубу на тему «Мій екологічний слід». Спільно з експертами-екологами ми обговоримо ряд проблематичних соціально-побутових питань захисту довкілля, наприклад, утилізація та зберігання у спеціальних контейнерах зужитих батарейок та розкажемо про актуальність екологічних упаковок для аудіокниг. Окрім того, висвітлюватиметься ще ціла низка найбільш болючих невирішених проблем.

Загалом,  день захисту довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії. Девіз Всесвітнього дня навколишнього середовища 2014 року – «Rise you voice, not sea level», що можна перекласти як «Підвищуй свій голос, а не рівень моря». Всесвітній день навколишнього середовища покликаний стати частиною загальних зусиль у рамках Міжнародного року малих острівних держав, основне завдання якого – привернути увагу до екологічних проблем територій, які мають яскраву і самобутню культуру, традиції та унікальне біорізноманіття. Нагадаємо, що всесвітній день охорони навколишнього середовища був проголошений Генеральною асамблеєю ООН в 1972 році й з того часу щороку відзначається в усьому світі. Приводом для проведення цієї всесвітньої акції стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища, тому «червоною ниткою» у зверненні стали слова: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить з нами».

У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція з проблем навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища і визначили для цього дату – 5 червня. Метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги світової громадськості до проблем планети Земля та навколишнього середовища, а також стимулювання політичного інтересу і відповідних дій. Відзначення всесвітнього дня охорони навколишнього середовища розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти збалансованому й справедливому розвитку, розумінню того, що основною рушійною силою у зміні підходів до природоохоронних питань є громади та громадяни, а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було безпечніше й благополучне майбутнє. 

Довідково: 

Наша планета велика, але через постійне зростання чисельності населення та потреб можливості Землі стають дедалі обмеженішими. Вичерпуються ресурси, завдяки яким може існувати людство. Планета Земля: – 67 % – океан, який не використовує людина – 4 % – водні простори, які людина інтенсивно використовує – 11 % – скелі, піски, льодовики, землі, що неможливо використовувати – 18 % – продуктивна земля, на якій живе людство.


Прес-служба мистецької агенції "Наш Формат"


Повернення до списку

top