Розсилка

09.04.2014

«Наш Формат» організовує зустріч із авторкою світового бестелера «Кабульський книгар» Осне Саєрстад в книгарні «Є»

«Наш Формат» організовує зустріч із авторкою світового бестелера «Кабульський книгар» Осне Саєрстад в книгарні «Є» В середу, 9 квітня мистецька агенція «Наш Формат» запрошує відвідати презентацію світового бестселера «Кабульський книгар», що відбудеться в книгарні «Є» (м. Київ вулиця Лисенка, 3) о 18:30. На презентації йтиметься про перехідне суспільство Афганістану, яке стало основною сюжетною лінією книги «Кабульський книгар». Обговорюватимуться питання еволюції соціальних інститутів у суспільному житті в Афганістані, коли керований хаос створює економіку війни і адаптовується під нестабільну ситуацію.

Це насамперед розповідь про повсякденне життя афганців під тиском трьох різних видів репресивних режимів і боротьбі однієї конкретної людини – кабульського книгаря Султана Хана проти репресивної машини режимів талібів, моджахедів, колишніх королів Афганістану, афганського комуністичного режиму.

За відгуками літературних критиків New York Times Book Review: «Кабульський книгар» - це найбільш приватний та деталізований опис побуту афганського суспільства, який коли-небудь робив журналіст із Заходу. Саєрстад гостро і водночас надзвичайно лірично описала афганську дійсність».

На зустрічі також відбудеться обговорення глобальних питань та проблем, які ставить авторка в романі, наприклад, експериментів із соціально-політичними устроями та феноменом появи культурно-цивілізаційних антисуспільних моделей: «талібський режим», «фундаменталізм» чи «русскій мір».Авторка детальніше розкаже про свій журналістський досвід репортерства в «гарячих точках» планети - Іраку, Чечні та Косово та розповість про свої інші книги: «Сто один день. Багдадський щоденник», «Ангел Грозного: сироти забутої війни» та найсвіжішої скандальної книги «Один із нас: біографія Андерса Брейвіка», над якою наразі почало працювати видавництво «Нашого Формату».

Біографічна довідка про письменницю:

Відома норвезька письменниця та військова журналістка Осне Сайєрстад народилася 10 лютого 1970 року. Закінчила Університет Осло, де вивчала російську та іспанську мову й історію філософії. Вона - авторка 5 відомих романів, володарка річної ТВ-премії норвезького телебачення Gullruten за найкращий репортаж з Косово, премії Курта Щорка (Kurt Schork) в галузі міжнародної журналістики, переможець Winner of EMMA (Ethnic Multicultural Media award). Після закінчення університету деякий час Осне Саєрстад провела в Росії, де працювала з 1993 по 1996 року дописувачем в міжнародну газету Arbeiderbladet в Росії і де відвідала Чечню під час Першої чеченської війни. З 1998 по 2000 була кореспондентом норвезького телебачення в Сербії, вела репортажі з Косово. У 2001-02 роках вона була кореспондентом в Афганістані і прожила в країні деякий час у будинку однієї афганської сім'ї, після чого написала книгу «Кабульський книгар», яка пізніше стала світовим бестселером і була перекладена на багато мов. В Україні ця книга була видана вперше у видавництві мистецької агенції "Наш Формат" у 2014 році. У 2003 році Осне провела три місяці в Іраку перед початком вторгнення коаліційних сил і написала «Сто один день. Багдадський щоденник». У 2006 року письменниця повторно відвідала Чечню, після чого і написала книгу «Ангел Грозного: сироти забутої війни», І остання книга, яку вона написала - це «Один із нас: біографія Андерса Брейвіка». Одружена з норвезьким джазовим музикантом Тригвом Сеімом, має двох дітей.

Повернення до списку

top