Розсилка

20.08.2014

«Наш Формат» спільно з історичним клубом «Холодний Яр» випустили книгу спогадів сотника армії УНР Бориса Монкевича «Похід Болбочaнa нa Крим»

«Наш Формат» спільно з історичним клубом «Холодний Яр» випустили книгу спогадів сотника армії УНР Бориса Монкевича «Похід Болбочaнa нa Крим»
 Видавництво мистецької агенції «Наш Формат» спільно з історичним клубом «Холодний Яр» випустили книгу спогадів сотника армії УНР Бориса Монкевича «Похід Болбочaнa нa Крим». Головний упорядник книги - історик та етнограф Роман Коваль.
Військово-історична спадщина  минулого є хорошим ґрунтом та досвідом для відтворення справжнього змісту маловідомих, але важливих подій стосовно боротьби за українську незалежність, особливо, тих, які можна вважати знаковими для історії України. У цій книзі розповідається  про  зовсім невідомі сторінки української історії - переможні походи полковника Петра Болбочана на Київ, Полтаву, Харків, Запоріжжя, Мелітополь, форсування Сиваша, визволення Криму від російських окупантів, тріумфальну зустріч запорожців у Сімферополі, про вигнання російських окупантів з Донбасу.
Також тут наведені факти про бойову співпрацю з німецьким військом у боротьбі проти тогочасної вже більшовицької Росії. Події відбуваються у першій половині 1918 року. У книзі вміщено також спогади бойових побратимів полковника Болбочана і сотника Монкевича – старшин-запорожців Степана Самійленка, Івана Дубового, Никифора Авраменка, Всеволода Петріва, Володимира Сікевича, Петра Содоля-Зілинського та козака-болбочанівця Бориса Антоненка-Давидовича. В книзі також читачі зможуть побачити 127 документальних світлин з походів та життя Болбочана та 11 карт. Додамо, що наведений фактаж, події, досвід опору та боротьби на початку XX століття  будуть надзвичайно цінними для кращого розуміння, як саме українці боролися за свою свободу та незалежність.

Прес-служба мистецької агенції «Наш Формат»

Повернення до списку

top