Розсилка

08.10.2014

10 жовтня «Наш Формат» презентує таємну історію «Очима районного гебіста»

10 жовтня «Наш Формат» презентує таємну історію «Очима районного гебіста»

Видавництво «Наш Формат» запрошує Вас на презентацію несподівано відвертої книги.

Цієї п'ятниці, 10.10 о 18:30 – у нововідкритому кафе-клубі «Наш Формат» (пров. Бєлінського, 5) – почуєте сповідь опера КГБ СССР і поспілкуєтеся з автором. Про ЦЕ в Україні ще так не писали.  

«Очима районного гебіста» Володимира Ушенка – це історія про вистежування потаємного в людині, її страхів і пристрастей. Це сповідь слуги закритого світу про злочини, про які досі не наважуються відверто говорити… Автор – екс-офіцер-оперативник КГБ з української глибинки описує органи держбезпеки зразка 80-х – 90-х рр. ХХ століття. Розповідає про: методи, оперативні дії та заходи, що їх застосовували чекісти проти власного народу, щоб тримати його в покорі страхом невідворотного покарання, масовими чи вибірковими репресіями аж до фізичного знищення непокірних.

Автор пише про те, живим свідком чого він був, про що дізнався під час навчальної чекістської підготовки, буденної агентурно-оперативної роботи, зі спеціальної цілком таємної літератури або з оповідок бувалих колег. Заводить за лаштунки безкомпромісної боротьби «озброєного загону партії» супроти українського дисидентського руху, національно-демократичної опозиції останніх років перед здобуттям Україною державної незалежності. На прикладі людей, які перебували в полі зору радянської контррозвідки за часів служби в ній автора, а також через долі його близьких і рідних подається контраверсійне трактування історії Великої війни. Коротко висвітлюється історія створення органів держбезпеки, їхнє становлення та розвиток. Аналізуються проти-, позазаконні та сумнівні дії спецслужб, їх роль і місце, користь і загрози від них для сучасного суспільства.

Письменник здійснює екскурс і в історію українських національних спецслужб та відзначає історичні заслуги наших видатних земляків-українців, непересічних розвідників і контррозвідників світового масштабу, на службі як рідному народові, так і іншим державам.  

Цитата з книги:

«Діяльність органів державної безпеки завжди була й залишається утаємничена. Нам пояснюють, що від «врагов», а от я (та й не тільки я) стверджую, що саме вони, «враги», пречудово знають предмет діяльності вітчизняних спецслужб. Справжня  утаємниченість потрібна передусім від «підданих». Насправді свідома й освічена частина населення добре знає, або ж здогадується, чим опікується спецслужба, одначе переважній частині «посполитих» це невтямки. Принаймі тоді, коли я сам, як мені здавалося, дуже розумний, оформлявся на службу в КГБ після років «таємного стажування», я не мав чіткого уявлення про справжні «цілі й завдання», а також про «форми та методи» діяльності радянських чекістів».


Повернення до списку

top