Розсилка

28.07.2014

«Майдан.(R)еволюція духу» - антологія нової української модерної героїки

«Майдан.(R)еволюція духу» - антологія нової української модерної героїки
Інформаційний простір зараз настільки змінюється та витісняється різними новинами про те, що наразі відбувається в зоні АТО на сході України, що тепер важко пригадати в деталях те, що було лише нещодавно. За останні півроку сталося більше подій в українському інформаційному просторі, ніж за попередні 10 років. «Майдан. (Р)еволюція духу» – це другий найбільший видавничий проект мистецької агенції «Наш Формат». За словами засновника агенції Владислава Кириченка, перший – альманах був «Жлобологія», де викривалися проблеми заміни справжніх людських цінностей на тваринні. І  Майдан як, у певному сенсі, критична ситуація витворив нові цінності, на зміну «пацанчіка з півасіком» з’явився новий образ українця. Люди, які ще рік тому бігали від армії, вважали, що служити в українському війську – це нонсенс, лузерство, це для рагулів і селян, сьогодні тисячами – після Майдану – ідуть в української армії воювати і захищати державу від зовнішньої агресії і загрози сепаратизму.
Видавничий проект «Майдан.(R)еволюція Духу» існує у двох різних форматах: подарунковий повнокольоровий альманах та книга з чорно-білими ілюстраціями для широкого загалу. Основна місія цього унікального видання, яке вже з'явилося в нашому інтернет-магазині та книгарні, є архівація і каталогізація того всього, що було півроку тому протягом Революції Гідності на Майдані. До цього каталогу увійшло 200 відбірних світлин найвідоміших українських та зарубіжних авторів, 40 відомих інтерв'ю публічних інтелектуалів, громадських діячів, філософів, істориків, письменників, художників, героїв та очевидців революційних днів української історії.
Це експансія в світовий культурологічний мистецький простір – і цей проект діє як контрпропаганда проти тієї тотальної російської навали фейкових новин та стереотипів в світовому медійному просторі.
Цей альманах є однією з найперших спроб найповніше висвітлити, осягнути, осмислити історичні, філософські й культурні аспекти та проблематику революційних днів. Видання розраховане на коло читачів, яким цікава контроверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру. Робота над каталогом напружено велася чотири місяці. Український культурний фронт як організація, яка виникла на Майдані складалася з декількох творчих груп, які активно сприяли новому революційному піднесенню: Союз Вольних Художників «Воля або Смерть», видавництво «Люта Справа», «Мистецький Барбакан» та «Наш Формат» об’єднали свої зусилля і взяли на себе місію по каталогізації та архівації подій, які трапилися на Майдані протягом 2013 - 2014 років.
Каталог складається із 6 основних розділів.
Перший розділ – це хронологія Майдану з першого зібрання людей 21 листопада і до кінця лютого, коли екс-гарант Віктор Янукович втік з країни. Хронологія каталогу – 3 місяці.
Другий розділ - це спогади очевидців, які інтерактивно брали участь у подіях. Серед учасників цього розділу є Мустафа Найєм - після його повідомлення в твіттері на Майдан вперше вийшли люди, Володимир Парасюк, який змінив хід історії Майдану, Дмитро Булатов – активіст Автомайдану, козак Михайло Гаврилюк, якого катували на морозі, Владислав Кириченко як громадський активіст та сотник з перших днів Майдану, «янголи Майдану» або фронтові медики на барикадах, які 18-19-20 лютого витягали поранених з-під куль на вулиці Інститутській, серед них є медик-волонтер Леся Жуковська, яку дуже тяжко поранили в шию і яка дивом врятувала своє життя.
Третій розділ – це аналітика, яку роблять відомі громадські діячі: Сергій Дацюк, Ярослав Грицак, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та навіть російський відомий опозиціонер Михайло Ходорковський.
Четвертий розділ - ті митці та літератори, які активно брали участь і коментували події: Юрій Андрухович, Олександр Бойченко, Сергій Жадан, Андрій Бондар, Ірена Карпа, Юрій Винничук, Оксана Забужко, Андрій Любка, Тарас Прохасько та інші.
За словами Антіна Мухарського, для читачів є надзвичайно цінним зрізом мистецький зріз Майдану. «За цей короткий час Майдан став каталізатором небаченої до цього часу такої кількості ініціатив, арту, інсталяцій, кіно, вуличної музики, що змінив архетип. Бо до того в суспільстві панував «антигерой» - так званий «жлоб» і до того на всіх телеекранах, рекламі і всюди на вулицях побутував образ cаме такого типажу.
І от впродовж революції народився новий український герой. Цей каталог можна назвати антологією нової української модерної героїки». А ще окремий п’ятий розділ присвячено мистецтву на Майдані, де представлено оповідання та есе людей, що були активно залучені мистецький революційний процес: Леся Авраменко, Іван Семесюк, Олекса Манн та Влад Троїцький.
Останній шостий розділ, присвячено революційній поезії. Тут читач зможе побачити  вірші російського опозиційного культуролога та поета Дмитра Бикова - автора проекту «Гражданин поэт», який прихильно відгукувався про українську революцію, Юрій Винничук, Сергій Жадан та Артем Полежака. Альманах ілюстровано 200 фотографій найвідоміших фотокореспондентів, які зняли вражаючі ексклюзивні світлини.
Наразі ж вже надруковано 1500 тисячі екземплярів каталогу-альманаху. Для зручності в читанні було вирішено випустити його у м’якій обкладинці.
В майбутньому альманах буде перекладено англійською, французькою, німецькою, іспанською для експансії в світовий культурологічний мистецький простір. Хочемо додати, що цей соціально значимий проект повністю складається з великого альманаху та книги, з виставки 50-ти найкращих фото Майдану, відкриття, якої відбудеться в Українському Домі на Європейській площі 22 серпня, з каталогу до тієї виставки, фільму «Майдан. Мистецтво спротиву» і фільму «Майдан.(R)еволюція духу», прем’єра якого планується 20 лютого 2015 року.  Одним із наступних проектів буде книга про війну на Сході.

Прес-служба мистецької агенції «Наш Формат»

Повернення до списку

top