Розсилка

27.06.2014

3 липня в приміщенні клубу «Нашого Формату» відбудеться презентація документального дослідження «Отаман Зелений» історика Романа Коваля

3 липня в приміщенні клубу «Нашого Формату» відбудеться презентація документального дослідження «Отаман Зелений» історика Романа Коваля
       3 липня о 19:00 мистецька агенція «Наш Формат» спільно з історичним клубом «Холодний Яр» організовує презентацію надзвичайно актуальної історичної книги «Отаман Зелений» дослідника Визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття Романа Коваля. Захід відбудеться в клубі «Нашого Формату» (м. Київ, провулок Бєлінського, 5).
    У книжці йдеться про отамана Дніпровської повстанської дивізії Зеленого (Данила Терпила), його драматичні стосунки із Симоном Петлюрою, криваві бої проти Красної армії та денікінців у 1919 році та повстансько-партизанську боротьбу на початку 1920-х років на Київщині.
        Книга вражає багатими і надзвичайно цікавими додатками, серед яких є спогади старшин УГА Луки Луціва та Василя Ілащука про організовану отаманом Зеленим втечу з денікінського полону 184 стрільців і старшин Галицької армії, спогади старшини Осадного корпусу Січових стрільців Осипа Думіна (Антона Крезуба) про перебування в 1921 році у Гощівському партизанському загоні та повстанському загоні ім. отамана Зеленого.
          Ця книга вже втретє перевидається. Якщо порівнювати з першим виданням, в якому було 200 сторінок, то третьому вже 564 сторінок, які доповнені новими фотографіями, картинами, листівками, які публікуються вперше. Також у 3-му виданні додано понад 20 нових розділів, серед них «Втрачені і знайдені спогади про Зеленого», «Арешти родичів отамана Зеленого», «Марко Шляховий: шляхи і стежки», «Документи про переслідування родичів отамана Зеленого у 1922 – 1923 рр. з ГДА СБУ», спогади Анатолія Висоти «Скажеш кому слово – язика одріжу!», Ольги Матули»,  «Моя мама передала листа отамана Зеленого до Петлюри», Алли Мельниченко «Про моїх земляків-зеленівців», Адама Овсієнка «Ніхто із германівців не воював у Червоній армії», Оксани Радецької  «Так хотілося б більше знати про свого діда!», два з половиною десятки новел Романа Коваля «Про отамана Зеленого, козаків-зеленівців та їхніх нащадків».

Прес-служба мистецької агенції «Наш Формат»

Повернення до списку

top