Розсилка

15.07.2014

Мистецька агенція «Наш Формат» презентує широкомасштабний видавничий проект «МАЙДАН. (R)ЕВОЛЮЦІЯ ДУХУ»

Мистецька агенція «Наш Формат» презентує широкомасштабний видавничий проект «МАЙДАН. (R)ЕВОЛЮЦІЯ ДУХУ»
Видання розраховане на коло читачів, яким цікава контроверсійна точка зору на українську історію, політику і культуру. Великий повнокольоровий альманах і книга – це калейдоскоп, в якому зібрані відверті й критичні погляди на українську революцію 2013-14 років, емоції без купюр і деталі, що залишились за кадром медіа. Це все є частиною масштабного мистецько-культурологічного проекту, до якого також входить однойменний документальний фільм, присвячений подвигам рядових бійців, волонтерів, медиків і громадських активістів Майдану. 
Публічні інтелектуали, громадські діячі, філософи, історики, письменники, художники, герої й очевидці революційних днів української історії в щоденниках, есе й ексклюзивних інтерв’ю розповіли про темний і світлий бік Майдану, версії причин і наслідків, «білих плям» і таємничих збігів у подіях листопада-лютого 2014 року. 
Видавництво «Наш Формат» вже не вперше видає подібний широкомасштабний і суспільно важливий для країни проект.  

Цитати відомих авторів:

«Головне, щоб ми свій Майдан не просрали. А така можливість завжди є. Українська історія це підтверджує. Чому так відбувається – я схильний думати, що причина тому абсолютно містична. Верховний головнокомандуючий, який над нами, завжди влаштовує якісь іспити з цим народом: чи він дійсно гідний, чи має вимерти, і ми здаємо цей іспит весь час. Або ми вистоїмо, або перестанемо існувати як народ, який чогось взагалі вартий».

Лесь Подерв’янський

***

«У наших батьків, дідів і прадідів був багатий досвід. З ними робили таке, що нам в голові не вкладається. Але такого, що тепер діється з нами, неможливо пояснити жодним попереднім досвідом. Такого просто ще ніколи не було. І з цим, чого ще ніколи не було, потрібно давати собі раду нам».

Тарас Прохасько

***

«Моє покоління – це «покоління Фортінбраса». Як в покоління фіналу історичної епохи, наша справа була – «винести трупи» й оплакати всіх загиблих. Ми цього не зробили. Й написати історію тих поколінь, внести в тьму ХХ-го століття смисл, освітити. Ми її почали писати й не закінчили, Ну так, мало було на те бійців, і трагедія виявилася надто масштабною для одного покоління. Не по силах виявилась задача, не вивчили урок, думали, «само рассосьотца», – а всі невивчені уроки кожен народ мусить одробляти, і нерідко – з кров’ю. …Але відрадно вже те, що сьогодні в Україні йде мобілізація інтелектуальних сил, з’являється розуміння: як в XIX столітті, коли створювався проект модерної України, мусить бути культурний фронт».                                                                         

Оксана Забужко

***

«Хлопці, ви чого такі агресивні? – Та задрали майдауни, не можна кроку ступити – тітушки, тітушки!!! Що, фізично розвиненим бути западло? Норма не в моді?». Дійсно, типовий мешканець барикад не нагадує ані Давида, ані Ейнштейна. Переважно це – шарікови революції».

Владислав Кириченко

***

«Ми з палками, з дубінками пішли на автомати. А якщо людям дати в руки зброю, можете собі уявити, що ці люди можуть зробили за свою волю?! Тому в даний момент все в руках у власті. Якщо потребується людям дати зброю в руки, значить, треба їм її дати. І нехай кожен, хто може тримати її в руках, хто годен шевелитися, годен ходити, має встати і піти захистити свою Україну, захистити свою дитину, свою маму і своїх сестер – усіх, хто цього потребує. Бо сидіти перед телевізором, пити пиво і їсти горішки, і дивитися, що відбувається і бути ровнодушним – такій людині має бути соромно. Бо вона, як трутень, який за чийсь рахунок хоче домогтися кращого життя. Якщо ми згуртуємося і будемо єдиної думки, тоді нам не страшний сірий вовк».

Михайло Гаврилюк

Відомості про авторів

Над книгою працювали: письменники – Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Оксана Забужко, Тарас Прохасько, Андрій Любка, Ірена Карпа та інші. Філософи, історики та культурологи, серед яких: Сергій Дацюк, Тарас Возняк, Ярослав Грицак, Вадим Скуратівський, Євген Сверстюк, Олеся Авраменко, Влад Троїцький…  Художники: Олександр Ройтбурд, Лесь Подерв’янський, Іван Семесюк, Олекса Манн. Також окремими розділами подані ексклюзивні інтерв’ю з очевидцями та безпосередніми учасниками революційного Майдану, зокрема з Мустафою Найємом, Сергієм Поярковим, Владом Кириченком, Дмитром Булатовим, Володимиром Парасюком, Михайлом Ходорковським. А на завершення – революційні вірші Сергія Жадана, Дмитра Бикова та інших відомих поетів. 

На сайті видавництва "Наш Формат" можна замовити окремо книгу - http://nashformat.ua/catalog/knygy/istoriya_1/khronologiya/knyga_majdan_revolyutsiya_dukhu_antin_mukharskyj/, або повнокольоровий каталог-альманах http://nashformat.ua/catalog/knygy/podarunkovi_vydannya/katalog_almanakh_majdan_revolyutsiya_dukhu_antin_mukharskyj/. Продаж почнеться з 25 липня 2014 року.

Прес-служба мистецької агенції "Наш Формат"


Повернення до списку

top